Zirkonyum kaplama ile Porselen diş kaplama arasındaki farklar

Porselen kaplama, porselenden yapılmış ince bir kabuktur. Kaplamanın rengi, şekli ve boyutu ile birlikte çevreleyen dişlerinize mükemmel bir şekilde uyum sağlayacak şekilde yapılmaktadır.

Porselen Kaplama Nasıl Kullanılır?

Diş kaplamaları kullanarak çok çeşitli şeyler başarabiliriz. Dişlerin üzerine kaplama yerleştirerek boşlukları kapatabilir, uzun boylu dişler yapabilir, koyu lekeleri kapatabilir ve düzgün görünümlü bir gülümseme yaratabiliriz. Bu şekilde, kaplamalar en ünlü Hollywood yıldızlarına rakip bir gülümseme yaratabilir. Güzel olan şey, gülümsemenizi geliştirmek için ünlü olmanıza gerek olmamasıdır.

Zirkonyum kaplama nedir?

Zirkonya kaplama yarı saydam, metal içermez,% 100 biyo uyumludur, son derece dayanıklıdır ve dişlerinize iyi yapışır. Bunlar zirkonyum kronları günümüzün en popüler kaplama türlerinden biri yapar.

Zirkonyum kaplamanın estetik faktörü en büyük avantajı olmalıdır. Özellikle ön dişlerinize takılacaksa ve gülümsediğinizde görünür olacaksa, doğal görünecek diş kronlarına sahip olmalısınız.

Zirkonyumun yanına yerleştirileceği diş setine göre şekillendirilebilmesi  çok önemlidir.

Zirkonyum kaplama, sadece bir dişin yerini almayacak, aynı zamanda yerine geçeceğinden daha iyi görünecek şekilde şekillendirilebilir. Bu nedenle, o mükemmel doğal görünümlü gülümsemeyi her an fark edebilirsiniz.

Zirkonyum kaplama ile Porselen diş kaplama arasındaki farklar

  • Zirkonyum kaplama kesinlikle daha sağlamdır
  • Zirkonyum genellikle daha uzun sürer
  • Porselen kaplama kırılma ve kırılma eğilimindedir
  • Zirkonyum çok daha güçlü ve dayanıklı bir malzemedir
  • Zirkonyum kaplama, porselenin çok bilindiği o hacimli görünüm olmadan güç sağlar.