Uzun saçın saç modelleri içerisindeki önemi

Birçok kadın saç modelleri üzerinden arama yaparken, uzun saçın yüz estetiğinden çok bedene ne kadar etkin bir güç olduğunu biliyor muydunuz? Uzun saç gerçekten bir kadını zayıf gösterir mi? Ölçekler yalan söylemez. 100 kilo fazla kiloluysanız, ne uzun ne de kısa saçlar sizi daha ince göstermez. Diyet yapman gerekecek çünkü bu durumda sağlık görünüşten daha önemli. Fazla kilolu olmak tehlikelidir ve sağlıklı bir yaşam tarzının sürdürülmesine yardımcı olmaz.

Ancak, aniden kazandığınız birkaç bin lirayı saklamaya çalışmaktan bahsediyorsak, uzun saçlar kurtarmaya gelebilir. Sonuçta, saç kadınlar için neredeyse bir aksesuar…

Bu nedenle, fazla kilolarınızı gizlemek için koyu renkler giymek, kıvrımlı elbiseler seçmek ve yatay çizgili gömleklerden kaçınmak gibi zaten bildiğiniz tüm hileleri denediyseniz, saçınızı ekleyeceğiniz bir araç olarak kullanma zamanı.

V ŞEKLİNDE SAÇ KESİMİ

Bu saç kesimi, birkaç kilo ile hem uzun hem de kısa kadınlar için idealdir çünkü 40 santimetre uzunluğunda ve hatta daha uzun saçlarla çalışır.

Daha kısa saçlarınız varsa yanaklarınızın hacmini artıracağı ve yüzünüzün dolgun görünmesini sağlayacağı için tavsiye etmiyorum.

Bu, çene hizasında veya daha alçakta başlayabilen ve arkada çok daha uzun bir uzunluğa ulaşana kadar çapraz olarak geriye doğru artan bir saç kesimidir.

Saça arkadan bakarsanız, bir V şekli göreceksiniz ve bu tam olarak omuzlarınızın daha ince görüneceği figürünüzü şekillendirmenin görsel bir etkisini yaratacak.

KATMANLI KESİM

Fazladan birkaç kilo gizlemek isteyen hem uzun hem de kısa kadınlar için uygun olan başka bir kesimdir.

Adım adım kesilen bir saç modeli. Başın üst kısımlarından başlar ve boynun ense kısmına doğru uzayarak devam eder.

Üstün uzunluğunu alt ile karşılaştırırsak, çok büyük bir fark görürüz.

Bir stilistin sırrını bilmek ister misiniz?

Biz kuaförlerimiz bu saç kesimini yapmak zorunda kaldığımızda tüm saçları yukarı kaldırarak yapıyoruz.

Daha ince ama aynı zamanda daha sert ve daha az yapılandırılmış görünmek istiyorsanız, bu kesim sizin için idealdir. Düzgün bir çizgi izlemiyor, bunun yerine saç gevşek ve serbest bırakılıyor, bu da saçın daha açık görünmesini sağlıyor.

Düz kesim

Küçük saçlarınız var ve daha ince görünmek mi istiyorsunuz? O zaman bu saç kesimi sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Ama öncelikle sizi küçük bir test yapmaya davet ediyorum. Bir lastik bant alın ve at kuyruğu yapın.

Saçınızdaki lastik bantla kaç dönüş yapabilirsiniz?

Üç kez çevirebilirsen, bu kesime gidebilirsin. Aksi takdirde sırtınızı genişleteceği için tavsiye etmiyorum. Birkaç kilo ile kısaysan da tavsiye etmiyorum.  

Herhangi bir izdüşümsüz, doğal sonbaharda, saçları kaldırmadan ve düz bir şekil vermeden yapılacak bir saç kesimidir.

Bu alternatif çok ilginç çünkü saçınız dikey bir çizgiye benzeyeceği için sizi stilize edecek.

Kısa saç modelleri sayfasına gitmek için aşağıdaki fotoğrafa tıklayınız!

Kısa Saç Modelleri İçin Tıklayınız