Takma tırnak: Dikkat edilmesi gerekenler

Her koşulda mükemmel manikürlü ve cilalı güzel tırnaklara sahip olmayı hayal ediyor, ancak takma veya yarı kalıcı tırnaklar arasında tereddüt ediyor musunuz? Doğru seçimi yapmak için tüm ipuçlarımızı keşfedin.

Yarı kalıcı vernik nedir?

Peggy Sage markasının tırnak sanatçısı Alexandra, yarı kalıcı vernik tekniğinin yaklaşık iki hafta boyunca kusursuz tırnaklara sahip olmanızı sağladığını açıklıyor. Güzellik enstitüleri, bazı kuaförler gibi genellikle bu hizmeti sunar.  Ayrıca birkaç ipucunu takip ederek ve uygun ekipmana sahip olarak yarı kalıcı verniğinizi evde tamamen elde edebilirsiniz.

Torpilenmiş takma tırnak, yukarıdaki yer alan fotoğrafları içerisinde en ideal olanıdır. Tırnaklarınızın yumuşak ve sağlıksız olduğunu düşünüyorsanız yarı kalıcı ojenizi erteleyin. Kırılganlarsa, tırnaklarınızın dinlenmeye ve bakıma ihtiyacı vardır. Onları düzenli manikürlerle şımartırken bekleyin. Aynen, çok kısalarsa, vernik uygulamadan önce biraz büyüdüklerini görene kadar bekleyin, çünkü kataliz işlemi serbest kenar gerektirir.

Son olarak, yarı kalıcı verniğinizin tutuşunun optimal olması için, uygulamadan önce tırnaklarınızı iyi bir şekilde hazırlamaya ve özellikle ölü deriyi çıkarmaya ve tırnak etlerini geriye doğru itmeye özen gösterin.

Yarı kalıcı vernik nedeniyle tırnaklarınıza zarar vermemek için bazı ipuçları. Parlatırken, sakin olun ve çok agresif olmayın. Tırnaklarınızın güçlü kalması ve cilanın düzgün bir şekilde tutunup tutunabilmesi için ilk katını korumanız gerekir. Ayrıca, yarı kalıcılığınızı çıkarırken belirli adımları uyguladığınızdan emin olun. Tırnaklarınızı bukleler halinde (asetonlu solvente batırılmış küçük bir pamuk topladığınız tırnaklarınızı çevreleyen küçük alüminyum parçası) 15 ila 20 dakika bekletin, böylece vernik kendiliğinden çıkacaktır. Her şeyden önce, kaşımayın.

Takma tırnaklar nelerdir?

Takma tırnak takmak, takılması ve çıkarılması oldukça basit olan yarı kalıcı bir vernikten daha fazla bakım gerektirir. Bir güzellik salonunda veya tırnak barında bir profesyonel tarafından en iyi şekilde yapılan bir tekniktir.

Takma tırnak takmaya başladığınızda, bunların birkaç ay boyunca sizde kalacağını ve düzenli bakım gerektirdiğini bilin. Dolgu işlemine devam etmek için her 15 günde bir güzellik uzmanınızı ziyaret etmelisiniz. Dolgu, tırnağın doğal yeniden büyümesi ile daha önce yerleştirilmiş olan takma tırnağın arasındaki boşluğu doldurmaktan ibarettir.

Güzel ve güçlü tırnaklar istiyorsanız, kusurlarını düzeltin veya hemen boyunuzu uzatın, bu teknik tam size göre. Güçleri, yalnızca kendi tırnağınıza dayanan yarı kalıcı verniğe göre daha üstündür.

Sahte çivi yapmanın iki yöntemi vardır: reçine veya jel. Sonuçlar, iki tekniğin her biri ile neredeyse eşdeğerdir. Tercih, çoğu zaman kendisine soracak kişinin tercihlerine ve niteliklerine göre yapılacaktır. İkisi arasındaki farkı ancak takma tırnakları çıkarırken görebilirsiniz. Reçine aseton içinde çözülürken jelin törpülenmesi gerekecektir.

Takma tırnaklar, olası bir kırık tırnağı onarmak dışında ihtiyaç duymadıkları için nadiren ayaklara uygulanır.

Bir teknikten sonra tırnaklara ne gibi özen gösterilmelidir?

Yarı kalıcı verniğin birkaç pozunu kolayca zincirleyebilirsiniz. Çıkarma adımlarını dikkatlice izlemeniz ve tırnağa saygı duyulduğundan emin olmanız gerekir. Tırnaklarınızı birkaç gün boyunca her 3 kullanımda bir cilasız olarak solumaya çalışın ve onları şımartma fırsatını yakalayın. Sahte tırnak durumunda aynen. Onları beslemek için hint yağı veya özel bir tedavi uygulayın.