Saç modelleri: Uzun saç fotoğrafları

Saç modelleri içerisinde yer alan uzun saç modeli insanoğlu var olduğundan beri süre gelen en uzun saç stilidir. Güzellik uzmanları bu saç stiline dair 8 öneride bulunuyor.

Uzun ve kalın saç ister misin? Şaşılacak bir şey yok, çünkü tam bir yelesi kadınlık ve  çekici anlamına gelir. Aşağıdaki dokuz ipucunda, saç uzamasını kısa sürede nasıl artıracağınızı anlatacağız. Öyleyse dikkat et! Saç ve renk modellerinin ahengi aşağıdaki fotoğraflarda gizli!

1. Saçınız için doğru bakım rutinini bulun

Elbette kurala aşina değilsiniz. Cildinize çok benzer şekilde, saçınızın uzun ve güçlü olması için doğru bakıma ihtiyacı vardır. Bu aynı zamanda doğru bakım ürünlerini bulmayı da içerir. Güvendiğiniz bir kuaförden tavsiye alın.

2. Sağlam bir saç yapısı için besleyici yağlar kullanın

Düzenli nemlendirme uygulamaları ve yağlı saç maskeleri saçınızı nemli tutmak için gerçek yardımcılardır. Argan yağı, zeytinyağı ve hindistancevizi yağı gibi ev ilaçlarından kendi saç maskelerinizi de yapabilirsiniz. Çünkü nem, dolgun ve uzun saçlar için her şeydir ve sondur. En iyisi yağları haftada bir veya iki kez kür olarak gece boyunca bırakmaktır. Yatak çarşaflarında yağ lekelerini önlemek için saçınızı eski bir tişörte sardığınızdan emin olun.

3. Her yıkamadan sonra saçınızı soğuk suyla durulayın

Doğrusu, yoğun bir günün ardından kafa derinizde sıcak su hissi tanrısaldır. Ancak saçlar için ılık ve soğuk su daha iyidir. Su çok sıcaksa, kafa derisi daha hızlı yağlanır ve saçınızı daha sık yıkamanız gerekir. Ayrıca sıcak su saçın kütikülünü açar, bu da saçın kuruyken mat görünmesini sağlar. Saçınıza daha fazla parlaklık kazandırmak için saç yıkama sonunda saçınızı soğuk suyla durulamalısınız.

4. Kuaförün düzenli ziyaretleri

Sağlıklı, uzun saçlar için uç kesmenin yolu yoktur. Çünkü kuaförünüze düzenli bir ziyarette bulunursanız, bu, saç uçlarının oluşmasını engeller ve böylece saç kırılmasını da engeller. Genel bir kural olarak, uzun saçlarınızı her on haftada bir veya iki cm kesmelisiniz.

6. Sağlıklı bir diyet yapın

Bol miktarda meyve ve sebze içeren vitamin açısından zengin bir diyetin sizi zinde ve sağlıklı tutmak için önemli olduğu bilinmektedir. Ispanak, brokoli ve pancar gibi demir açısından zengin besinler saçınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

7. Hormonal dengenizi kontrol ettirin

Saçınıza önem veriyor, sağlıklı bir diyet uyguluyor ve yine de saçlarınız çok yavaş uzuyor mu? Bu durumda, hormonal dengenizle de ilgili olabilir. Hormonlar saç uzamasını doğrudan etkiler. Özellikle hap almak, doğal hormonal dengeye yapılan en güçlü müdahalelerden biridir. Diğer bir neden, kan sayımı ile kontrol edilebilen tiroidiniz olabilir. Her iki durumda da bir doktora danışmalısınız.

8. Güzel uzun saçlar için ipek yastıklara ne dersiniz?

Uykunuzda sağlıklı uzun saçlar – kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyor mu? Aksine! Aslında ipek veya saten bir yastık kılıfı saçınızı kırık uçlardan korumak için mükemmeldir. Çünkü normal yastık kılıflarının pürüzlü yüzeyi hassas saçları daha fazla zorlarken, ipek yastıklar saça çok nazik davranır. Pürüzsüz yüzeyleri, saç ile gereksiz sürtünmeyi azaltır. Artı: Yüzdeki rahatsız edici uyku kırışıklıkları da ipek bir yastıkla geçmişte kaldı.