Saç Modelleri: Kısa saç fotoğrafları

Kısa saçların size yakışıp yakalanmayacağını hiç merak ettiniz mi? Kısa saç modelleri, 2021’de popülerliğini koruyor. Bir matematik formülü size cevabı verecektir. Cevabınız “evet” ise, sizler için 2021 için değerli ipuçlarını ve en güzel kısa saç stillerini bir araya getirdik. Favorinizi seçin ve güvendiğiniz kuaföre götürün.

 

Kısa saç formülü

Giderek daha fazla Hollywood yıldızı ve en iyi model saçlarını aşağı indiriyor ve kısa yoldan ne kadar cazibe ve seks çekiciliği olduğunu kanıtlıyor. Yeleğinizden ayrılmanız gerekip gerekmediğini ve kısa saçların size uyup uymayacağını zaten sordunuz mu? John Frieda’da Kıdemli Stilist olan Giles Robinson, 1000’den fazla kadın saç modeli ve yüzünü inceledikten sonra geliştirdiği basit bir formülle yanıt veriyor. Küçük matematik oyunu için ihtiyacınız olan tek şey küçük bir cetvel ve bir kalemdir. Şimdi ikincisini yatay olarak çenenizin altında ve cetveli dikey olarak kulağınızın altında tutun. Şimdi cetvel ile kalemin kesişme noktasından kulağa olan mesafeyi ölçmeniz gerekiyor. Mesafe 5,7 cm’den azsa, kısa bir saç modeli için önceden belirlenmişsinizdir. 5,7 cm’den büyükse, iki kez düşünseniz iyi olur.

Yüz şekli

Yuvarlak yüzler, daha uzun saçlarla görsel olarak mükemmel bir şekilde gerilebilir. Yine de saçınızı bırakmak istiyorsanız önde uzun telli bir kesim sizin için idealdir. Bu esneyeceğinden yanlar dar kalmalıdır. Üçgen bir yüz şekli ile boyunda çok hacimli bir saç modeli tercih etmek ve kafada çok fazla kıldan kaçınmak önemlidir. Kare bir yüzün yumuşak ve çok belirgin olmayan kesimleri vardır. Yapılandırılmış saç modelleri, bu yüz şeklindeki özelliklerin çok sert görünmesini sağlar. Oval yüzlerin özgür bir seçimi vardır çünkü pratik olarak tüm saç modeli modelleri onlar için mevcuttur.

Kafatası şekli

Kısa bir saç modeli seçerken, özellikle saç çok kısa kesilmişse (herkesin ne kadar cesur olmak istediği sorusuna cevap vermesi gereken yerde) kafatasının şekli de dikkate alınmalıdır.

İnce, kalın veya kıvırcık saçlar

Kuaför evde hacimli köpükle keserken ve çalışırken daha yoğun çalışıyorsa, kısa saç modelleri ince saçlar için sorun olmaz. İnce saçlı, kısa boyunlu, alttan kesik tarzda yan kısımlar ve daha uzun, kademeli üst saçlar çok şık görünüyor.

Kalın saçlarda, “kask etkisinden” kaçınmak için saç incelir ve çok kısa kesilmez. Kısa bir midilli ve başın üst kısmındaki farklı uzunluklar çok şık görünebilir.

Karmaşık olmayan ve bakımı kolay mı?

Kısa bir saç kesimi mi istiyorsunuz, çünkü sabah şekillendirmenin daha az zaman alacağını mı düşünüyorsunuz? Dikkat: Kısa saç bazen çok basit görünse bile sandığınızdan daha fazla çaba gerektirir. Kuaförünüz bu konuda size tavsiyede bulunacaktır. Gelecekte onu kısa saçlı daha sık ziyaret etmeniz gerekecek – yani her dört ila sekiz haftada bir. Uzun saçlara göre genellikle daha fazla şekillendirme ürünü kullanıldığı için kısa yeleler daha sık yıkanmalıdır. Spreyler, jeller vb. Kalıntılar kafa derisinin nefes alabilirliğini bozabilir.