Örgü saç modelleri bakımı nasıl yapılır?

Örgüleriniz, yani kalıcı olarak örülmüş saçlarınız var mı? Süper havalı ve pratik! Örgü saç modelleri için tarzından bakıma kadar şık örgüler hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve 2021’de sizi nelerin beklediğini size anlatacağız.

Kötü saç günlerini geçmişte bırakan bir saç modeli? Rasta örgüler olarak da bilinen örgülerle saçınız günün herhangi bir saatinde mükemmel şekilde şekillendirilir! Bu saç stilinde saç birçok örgüye örülür . Saçınızın en az iki ila dört inç uzunluğunda olması önemlidir. Örgülerinizin genişliği de saç hacminize bağlıdır. Örgülerin daha uzun ve hacimli görünmesi için sentetik saç da kullanabilirsiniz. Örgü görünümü birkaç ay sürebilir – ancak ön koşul, bir profesyonelin örgü yapmaya başlamasıdır.

Stil açısından dikkat çeken örgü saç modelleri bakımı nasıl yapılır?

Örgüleriniz için doğru bakım

Önce iyi haber: Örgülerin bakımı kolaydır. Görünümün bakımı kolaydır ve bu nedenle hızlı saç şekillendirmeyi tercih eden herkes için pratiktir.

Örgüleri yıkamak: Saçınızı haftada sadece bir kez yıkamanız gerekir, daha sıklıkla gerekli değildir. Diğer şeylerin yanı sıra, bu, örgülerinizin gereksiz sürtünmeye maruz kalmasını önleyecek ve örgüler daha uzun süre taze ve bakımlı görünecektir. İpucu: Yıkamak için şeffaf bir şampuan kullanın. Bu şekilde, örgüler içinde görünür kalıntı kalmaz. Şampuanı dağıtmanın en kolay yolu rasta örgülerini birbirine bastırmaktır. Sonunda her şeyi iyice yıkayın.

Kurutma örgüler: Saçınızı duşta sıkın. Ardından örgülerin etrafına büyük bir havlu sarın. Yaklaşık beş ila on dakika bekleyin (sonra örgüler damlamayı kesecek ve nemin çoğu havluda olacaktır) ve ardından saçın kurumasını bekleyin. Kuruma süresini kısaltmak için önceden ısı koruması uygulayarak kökleri biraz fön ile kurutabilirsiniz.

Saç derisinin bakımı: Özellikle ilk başta kafa derisi kaşınabilir veya gerginleşebilir. Bunun nedeni, örgülerin neden olduğu hafif gerginliğe alışması gerektiğidir. İpucu: Bir sprey şişesini saç losyonu ile doldurun ve tahriş olmuş bölgelere püskürtmek için kullanın.

Örgülere ekstra bakım: Örgülerin uzun süre bakımlı görünmesini ve saçın nemle beslenmesini sağlamak için düzenli olarak bir saç kremi kullanın. Saçta herhangi bir kalıntı bırakmayacak şekilde oluşur. Zaman zaman masaj yaptığınız birkaç damla saç yağı, kuru uçlara karşı yardımcı olur.