Saç Modelleri

Bilgisivar sayfası üzerinden merak edilen saç modelleri, uzman yorumları, dikkat edilmesi gerekenler ve fotoğraf analizleri…

Her saç modeli, erkekte veya kadında psikolojik sinyaller gönderir ve kullanıcı hakkında bir şeyler ortaya çıkarır. Saç modelinde gençler için başlık, kendi kimliklerini aramak için bir deney alanıdır. Ve bir kişi saçıyla bir şeyler anlatmak isterken, izleyici kişiliği hakkında geniş kapsamlı sonuçlar çıkarır.

Profesör Reinhold Bergler ve psikolog Dr. Tanja Hoff, 2008 “İlk İzlenim Psikolojisi” ndeki deneysel çalışmasında, özellikle “saçın dili” ni inceledi: Kadınlar saçlarının, birisinin ne kadar canlı, sağlıklı veya modaya uygun olduğunu gösterdiğine inanıyor. Erkekler saçlarından kadınların zeka, performans yönelimi ve özgüvenini anlayabilmek için kendilerine bile güvenirler. Ancak, Bergler ve Hoff’un keşfettiği gibi, kendilerini abarttıklarından beri.

İlk izlenim önemlidir

Yine de Bergler, saç stilini ilk izlenimi yaratmada en önemli uyaranlardan biri olarak görüyor: Saç ona göre sempati ve antipatinin temel tetikleyicilerinden biridir. “İlk İzlenimlerin Psikolojisi – Saçın Dili” kitabının yazarı, bakımlı veya moda bilinci gibi özelliklerin aslında saç stilinden okunabileceğini kabul ediyor.

Saç psikolojisi

Profesör Bergler, “Bu sadece kahve telvesi okumaktır” diyor. Bu yüzden erkekler saçı karakter özelliklerinin bir göstergesi olarak görür ve onu sakinleştirmeye cesaret ederler. “Bu, elbette, kadınlarda olduğundan daha fazla sayıda yanlış tanıya izin veriyor.” Çünkü araştırmaya göre kadınlar, bir erkeğin bakımlı mı, seksi mi yoksa dikkat çekici mi olmak istediğini en fazla saçlarına göre yargılayabileceklerini varsaydılar.

Saç Modelleri bilgileri

Saç modelleri: Uzun saç fotoğrafları

Saç Modelleri: Kısa saç fotoğrafları

Uzun saç bakımı nasıl yapılır?

2021 Kızıl Saç Modelleri Fotoğrafları