Saç modelleri üzerine: 5 hata sizi yaşlı gösteriyor!

İmajlarına gelince, saç stilleri birçok kadın için önemlidir. Bakımlı saç, yüzün özelliklerini iyileştirebilir ve kusurlarını giderebilirken, yanlış seçilmiş bir saç kesimi veya saç rengi en parlak görünümü bile bozabilir ve istenmeyen özellikleri vurgulayabilir.

Uzmanlar tarafından açıklanan, saç renkleri ve kesimleri yüzünden yaşlı gösteren renk ve modeller aşağıda yer almaktadır.

SAÇ VE KESİM MODELLERİ ÜZERİNDEN RENK HATALARI

1. Çok koyu saçın olması

Öncelikle koyu renkler aşırı büyümüş saç köklerini gösterir. İkincisi, açık tenli iseniz, koyu renkli saç kusurlarını artıracaktır. Düz koyu bir görünüme iyi bir alternatif, parlak vurgulara sahip sıcak tonların tonlarını kullanan karmaşık bir renklendirme olabilir. Bu, saçın daha dolgun görünmesini sağlar ve yüz daha genç ve taze görünebilir.

2. Soğuk sarı tonlarda boyama

Daha sıcak bir cilt tonuna sahip sarışın kızlar, kül veya platin sarısı gibi soğuk tonlarda iyi sonuç vermez çünkü bu renkler yüzlerindeki kusurları artırır ve çok soluk görünmelerine neden olur. Bal, karamel veya buğday gibi cilde uygun sıcak tonları seçmek daha iyidir.

 

3. Sert saç

Los Angeles’tan bir kuaför olan Charles Dujic, “Sert, hareketsiz saçlar uyuşuk ve doğal görünmüyor – herkes için yaşlanıyor” diyor. Dahası, “saçtan saça” saç stilleri modası geçmiş ve alakasız görünüyor . Bu nedenle saç spreyi aşırı kullanmaktan kaçınmaya çalışın ve güçlü bir tutuş sağlayan öğeler kullanmayın.

4. Geriye taranan saç

Alnınızı tamamen açarak, yaşla daha az canlı hale gelen saç büyüme çizgisine ekstra dikkat çekersiniz. Üstelik cildinizin kusurlarını artıracaktır. Bu etkiden kaçınmak için, saçın yüzünüzü çerçeveleyebileceği saç stillerini veya kusurları gizlemeye yardımcı olabilecek saçaklı saç stillerini tercih edin.

5. Hacimsiz uzun saç

Saç kökleri yaşla birlikte daha az çalışır ve yağ bezleri daha az deri salgısı üretir . Sonuç olarak saç incelir ve kırılgan hale gelir ve hacim kaybeder. Bu sorunla karşılaştıysanız, daha kısa bir saç modeli tercih etmelisiniz. İstenilen hacmi elde etmek için “çocuksu” bir saç kesimi yapmak gerekli değildir – saç, hacminden yararlanmanıza izin verecek uzunlukta olmalıdır.

Kısa saç modelleri sayfasına gitmek için fotoğrafa tıklayınız