Saç Modelleri Fotoğrafları: Uzmanlardan Bakım Önerileri

Saç modelleri, kesim fotoğrafları sayfa içerisinde yer alırken, uzmanlardan önemli bakım önerileri üzerine neler yapılmalı, saçlar nasıl korunmalı? Tarama işlemleri, kurutma işlemleri, saç yağı, şampuan ve krem kullanımına dair bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Saçınızı yıkamadan önce hazırlamalısınız. Çünkü yıkama işlemi özellikle kuru saçı zorlayabilir. Yıkamadan önce yapmanız gerekenler:

Tarama işlemleri: Islak saçla tarama daha kolay olsa ve birçok kişi saç yıkamanın sonuna kadar ertelese bile, yıkamadan önce saçları dikkatlice açıp düğümleri çıkarmak daha iyidir. Çünkü yıkarken bu düğümler daha da sıkı hale gelebilir ve sonuçta dışarı çıkması zorlaşır. Her zaman aşağıdan yukarıya doğru taramalısınız, bu yüzden önce uçları açın, ardından uzunlukları fırçalayın ve ardından tüm saçı tekrar nazikçe tarayın.

Saç yağı: Saçı yıkamak kurur. İlk başta garip geliyor, bunun için su kullanıyorsun. Ama bu tam olarak sorun. Özellikle sıcak su, ıslandığında açıldığından ve sıcak su saçın temel yapısına saldırdığından saçı kırılgan hale getirir. Kendinizi bir saç yağı ile koruyabilirsiniz. Özellikle çok kuru veya renkli saçlar, aynı zamanda uçları kırılmış, saç yağı ile korunmalıdır. Bu, saç yapısını kapatır ve saçın çok fazla kurumasını önler.

Saçınızı yıkayın ve bakımını yapın

Şampuan: Uzun saçlar için, ceviz büyüklüğünde bir şampuanı ellerinizin avuçlarına sürün ve ardından saç derisine nazikçe masaj yapın. Saç çizgisi, gerçekten yoğun bir şekilde temizlenmesi gereken tek kısımdır. Özellikle kuru saçlı kadınlar şampuanı saçlarının her tarafına dağıtmamalı, köklere yakın çalışmalıdır.

Durulandığında, şampuan yine de boydan boya akar, bu temizlik için yeterlidir. Çünkü şampuan çok kuvvetli kurur ve uzunluk ve uçlar için uygun değildir.

Saç Kremi: Her saç yapısı için saç kremi çok önemlidir. Şampuandan sonra, uçlara ve uçlara masaj yapılır ve bir maruziyet süresinin ardından tekrar durulanır. Şampuandan sonra saç çok pürüzlü ve kurudur, saç kremi ona değerli nemi geri verir ve saç yüzeyini kapatarak içindeki saç yapısına zarar gelmez ve örneğin renk daha iyi kalır.

Yıkama sonrası saç bakımı

Şimdi saç temiz ama aynı zamanda çok stresli. Yıkandıktan sonra doğru saç bakımı bu nedenle özellikle önemlidir. Çünkü sadece yıkamanın kendisi değil, aynı zamanda yıkamalar arasında saçınızla ne yaptığınız da çok önemlidir.

Kurutma: Islak saç, fazla suyu çıkarmak için önce ellerinizle sıkılabilir. O halde, saçın isteğe bağlı olarak baş aşağı dikkatlice kurutulabileceği bir havlu kullanmak en iyisidir. Kesinlikle çılgınca ovalamamalısın! Çünkü saç buna hiç tahammül edemez ve bölünmüş uçlarla ve pürüzlü, parlak olmayan bir yüzeyle reaksiyona girebilir.

Saçı bir havluyla nazikçe sıkmak daha iyidir, bu onu koruyacak ve yine de kurutacaktır. Daha sonra hala vaktiniz varsa, saçınızı bir havluya sarabilir ve hafifçe kurumaya bırakabilirsiniz.

2021 Kısa Saç Modelleri nasıl olmalı? Aşağıdaki fotoğrafa tıklayarak bilgi alabilirsiniz!