Kısa Saç modelleri: 50’li yıllarda kısa saç modelleri nasıldı?

Bu yazımızda 1950’li yıllardaki kısa saç modellerinin nasıl olduğuna değinmeye çalıştık.

1950’lerin kadınlar için saç stilleri, 1947’de geçen New Look modasını, önceki on yıllardaki dalgalar, toplu bukleler ve Victory rulolarından daha kısa, daha gevşek ve daha az çalışma gerektiren saçlarla tamamladı. Kadınlar hala haftalık şekillendirme için güzellik salonlarına akın ediyordu, ancak şimdi 50’lerin çok popüler kısa saç stilleri daha hızlı kesildi ve birçok kadına bir ev güzellik rutini seçeneği sundu. Daha kısa saç stilleri daha sık düzeltmeye ihtiyaç duydu, bu nedenle sonunda kadınlar salonda 1940’larda olduğu kadar çok zaman geçirdiler

1950’lerin kadın saçları, kullanıcının kişiliğine uygun olarak kısa, orta ve uzun stillerde geldi. Tipik ev hanımı için kısa, gençler için orta, Hollywood posterleri için uzun. Her kesim kadın kadar benzersizdi, yüzünü şekillendirdi ve ona sadece kendisine ait bir stil kazandırdı. Aşağıdaki en yaygın ellili saç stillerini keşfedecek ve bugün aynı görünümü elde etmek için bazı öneriler sunacak olsak da, 50’li yılların saç stillerinin çoğunun çok özel bir saç kesimi ile başladığını ve her gün aynı şekilde saç kıvırmayı planladığını unutmayın. Katmanlı, tekstüre, dalgalı ve doğal bukleli modern saç kesimlerimiz aynı sonuçları elde etmenin önüne geçebilir. 1950’lerden ilham alan saç, pratikle, birkaç iyi aletle ve belki de çalışmak için klasik bir saç kesimi ile elde edilebilir.

SAÇ İÇİN KISA KESİM MODELLERİ

Kadınlar, yeni kısa bob lehine 50’li yılların başlarında omuz uzunluklarını ve uzun kilitlerini kestiler. Kadınların çocuksu uzun Victoria coifed saç gitti 1920’lerde, içinde gerçekleşen benzer bir fenomen oldu sineklik sallamaya . 1950’lerde, alttaki ağır modayı dengelemek için kısa kesilmiş saç stillerine ihtiyaç duyan tam sallanan etekler, çıkıntılı sandıklar ve küçük bellerdi. 1950’lerin bazı saç stilleri, sineklik bob kadar kısaydı, ancak 50’lerin bobu, 1950’lerde bir kadının kafasına oturan küçük şapkalar gibi daha dolgun ve daha dramatikti . Gerçekten de, daha büyük ama daha kısa saçlarla şapka takma keskin bir düşüş yaşadı. On yılın sonunda kadınların sadece% 25’i günlük şapka takıyordu. Diğer% 75, yeni şekillendirilmiş bir kabarıklığı tercih etti.

Kısa saç modelleri ana sayfasına gitmek için aşağıdaki fotoğrafa tıklayabilirsiniz.

 

Diğer Kısa Saç Modelleri