Saç Modelleri 2021: Pastel Balayaj

Basitçe söylemek gerekirse balayaj, folyo kullanmayan bir vurgulama tekniğidir. Bunun yerine, saç boyacınız rengi doğrudan saçınıza elle boyayarak daha doğal, harmanlanmış, güneşte öpülmüş bir renk oluşturacaktır. Daha yumuşak bir etki olmasına rağmen, renk uzmanınıza daha fazla kontrol sağlar ve kahverengi bira ve ahududu burbonu gibi harmanlanmış içeceklerden ilham alan tüm tonları oluşturmak için çok önemlidir . Ünlü renkçi ve Matrix marka elçisi George Papanikolas , “Balayajla ilgili en sevdiğim şey, yumuşak ve ince olabilmesi veya cesur ve parlak renklerle güçlendirilebilmesi, aynı zamanda evrensel olarak gurur verici bir etkiye sahip olmasıdır” diyor.

Çok yönlülüğüne ek olarak, balayaj hem müşteriler hem de renk uzmanları tarafından sevilir, çünkü yalnızca daha zahmetsiz görünmekle kalmaz, aslında geleneksel vurgulardan çok daha az bakım gerektirir. LA’in Nine Zero One salonunun ortak sahibi Nikki Lee , “Balayage size daha iyi bir büyüme dönemi sunma eğiliminde” diyor . “Öne çıkan geleneksel bir müşterinin yeniden büyümesine her sekiz haftada bir dokunması gerekse de, balayaj ile 12 hafta veya daha uzun süre uzatabilirsiniz.”

Pastel Balayaj üzerine

Papanikolas, bütün bir kafanın taahhüdü olmadan eğlenceli bir renkle oynamak istiyorsanız, pastel bir balayajın daha sofistike bir seçenek olduğunu söylüyor. Bu renklerin biraz yüksek bakım gerektirdiğini ve Matrix Total Results Keep Me Vivid gibi özellikle boyalı saçlar için şampuan kullanılmasını önerdiğini belirtiyor.

Kısa saç modelleri sayfasına gitmek için fotoğrafa tıklayınız