Saç ekimi öncesi sonrası fotoğrafları

Erkeklerin % 50 kadarı, 50 yaşına geldiklerinde bir dereceye kadar saç dökülmesi yaşamış olacaktır. Ve çoğu için saç dökülmesi 20’li, 30’lu yaşlarında ve hatta onlu yaşlarının sonlarında meydana gelecektir.

Saç derisinde incelme yaşayan % 95 erkeğin ana nedeni, Androgenetik Alopesi denen bir şeydir – daha çok Erkek Tipi Kellik olarak adlandırılır . Kalıtsal durum, bir erkeklik hormonu bazı saç köklerinin küçülmesine ve daha kısa ömürlü anormal saçlar üretmesine neden olduğunda ortaya çıkar.

Erkek Tipi Kellikte, hastalar tipik olarak taçta başlayan saç dökülmesini görürler, ardından orta-ön kafa derisi etkilenmeden önce saç çizgisi ve şakaklar etrafında incelme izler. Bu, her bireye bağlı olarak farklı olabilir. Erkeklerde saç dökülmesinin diğer nedenleri arasında stres, hastalık ve ilaca karşı fiziksel reaksiyonlar sayılabilir. Saç dökülmesi güveninizi etkileyebilir.

Hangi tip saç ekimi en iyi seçenektir?

2020’de, iki temel saç ekimi yöntemi mevcuttur: FUT olarak da bilinen foliküler ünite nakli ve FUE olarak da bilinen foliküler ünite eksizyonu. Bu iki teknik arasında tipik olarak bir fiyat farkı vardır çünkü FUT, saç köklerini tek tek demetler halinde çıkarmak yerine, donör saç greftini büyük bir bölüm veya şerit halinde çıkarmayı içerir. Genel olarak, FUE, FUT’tan daha emek yoğundur ve buna bağlı olarak daha pahalı olma eğilimindedir. İster manuel saç ekimi ister robotik bir saç ekimi tercih edin, nihai maliyeti de etkileyebilir. Her iki yöntem de çok yetenekli bir tıbbi ekip tarafından yapıldığında etkili kabul edilir.

SAÇ GREFT EKİMİ ÖNCESİ SONRASI OPERASYON FOTOĞRAFLARI

Ön çizgisini yeniden çizmek ve kafatasının önünü yoğunlaştırmak için 1500 greft aldı.
Yukarıdaki fotoğraf işlemden 6 ay sonra çekildi. Sonuç, bu nedenle önümüzdeki aylarda iyileşmeye ve yoğunlukta artmaya devam edecek.

Hastaya ön çizgisini, körfezlerini yeniden çizmek ve kafatasının önünü yoğunlaştırmak için 1600 greft aldı. Yukarıdaki fotoğraf işlemden 8 ay sonra çekildi.