Protez Tırnak Modelleri – Takmak Tırnak üzerinden merak edilenler

Klasik Fransız, abartılı motifler veya ince çıplak bir görünüm olsun: Protez tırnaklar şu anda her zamankinden daha popüler. Çekici bir görünüm için el ve tırnak bakımı şarttır. Eller, kartvizitimiz gibi bir şey olduğu için: Onları başkalarıyla iletişimde düzenli olarak kullanırız – örneğin selamlamak veya el hareketi yapmak için. Aynı zamanda en önemli araçlarımızdır ve hem iş hayatımızda hem de boş zamanlarımızda bizim için sürekli kullanılmaktadır.

Protez tırnak nasıl takılır?

Adım 1 – Tırnakların yerleştirilmesi : Öncelikle takma tırnakları yapıştırmak istediğiniz sırayla yerleştirin. Bazı setler bu amaç için çivi numaralandırmıştır.

Adım 2 – Yapıştırıcı uygulayın: Şimdi hem doğal tırnağınıza hem de protez tırnağınıza biraz tutkal uygulayın. Tutkal iyi dağıtılmalıdır. Ayrıca, çok fazla kullanmamaya dikkat edin, aksi takdirde daha sonra yanlardan sızabilir.

Adım 3 – Yapay tırnaklara yapıştırın : Şimdi ilk takma tırnağı doğal tırnağınıza yerleştirin – böylece alt kenar manikürünüze bağlanır. Sahte çiviyi yavaşça indirin ve yavaşça bastırın. Ardından çiviyi birkaç saniye bastırın.

Adım 4 – Yapıştırıcıyı çıkarın : Gerekirse, fazla yapıştırıcıyı bir bezle silin.

Adım 5 – Kurumasını bekleyin : Yapıştırıcı şimdi birkaç dakika kurumalıdır.

Adım 6 – Tırnak tasarımını tamamlayın : Daha sonra tırnakları istediğiniz şekle sokmak ve tırnakları istediğiniz gibi boyamak veya süslemek için bir dosya kullanabilirsiniz. Sahte tırnaklar zaten istenen görünüme sahipse, bu adımı atlamanız yeterlidir!

Çivi nedir?

Kendinden yapışkanlı yapay tırnaklarla yapıştırmak daha da hızlıdır . Bu bastırmalı çiviler en yenilikçi teknolojidir çünkü yapıştırıcı gerektirmezler . Küçük bir yapışkan film kullanılarak basitçe doğal çivi üzerine bastırılırlar.

Takma tırnaklar ne zaman çıkarılmalıdır?

Yapay tırnak takmak için zaman sınırı yoktur – birkaç gün, haftalarca veya yıllarca kendiniz karar verirsiniz. Ancak, size kapsamlı tavsiyeler verecek, isteklerinize cevap verecek ve her şeyden önce tırnak modellemesi için iyi bir tırnak salonunu ziyaret etmeniz önemlidir. Hijyene saygı duyar. Altındaki doğal tırnaklarda iltihaplanma ve mantar enfeksiyonu gibi riskleri önlemenin tek yolu budur.

Yapay tırnaklar doğal tırnaklarla büyüdüğünden kalıcı sağlamlık sağlamak için düzenli olarak yenilenmeleri gerekir. Tırnak stüdyosunu bir sonraki ziyaretinizde takma tırnakları çıkarmaya karar verirseniz, sonraki bakım özellikle önemlidir.

Takma tırnaklar nasıl güvenle çıkarılabilir?

Doğal tırnağa zarar verebileceğinden, yapay tırnaklar asla zorla (merakla veya benzeri bir şekilde) çıkarılmamalıdır. Jel veya akrilik tırnakların yavaşça uzamasına izin vermek ve uçları düzenli olarak törpülemek daha iyidir. Tırnaklarınızın uzamasına bağlı olarak bu 6-9 ay sürecektir. Bu kadar uzun süre beklemek istemiyorsanız, profesyonel bir tırnak salonunu ziyaret etmek ve yapay tırnakları profesyonelce çıkarmak en iyisidir.

Jel tırnaklar ancak mekanik olarak çeşitli tırnak frezeleri ve eğeleri ile gevşetilebilir. Bunu yapmak için, jel tabakası çıkarıldıkça daha ince ve daha ince hale gelen iri tanecik boyutuyla başlayın. Hasardan korumak için UV jelini tırnaklara kadar doldurmamanızı öneririz.

Eğeler ayrıca akrilik tırnaklar için de kullanılır, ancak bir aseton solüsyonu ile birlikte kullanılır. Öncelikle yapay tırnaklar mümkün olduğu kadar kısaltılır ve ayrıca yukarıdan da törpülenir. Tırnak tasarımcısı daha sonra bir cellette asetonla ıslatır, onu yapay tırnağa yerleştirir ve alüminyum folyo ile sarar.