Ozon tedavisi nedir?

Ozon, kendine özgü bir kokusu olan üç oksijen atomundan oluşan doğal bir gazdır. Canlı organizmalar için tahammül edilebilir dozlara göre doğası gereği tehlikelidir. Bu metodoloji bugün hala yürürlüktedir, ancak modern tıbbi uygulamaların yardımıyla.  tedavinin birçok tıbbi durumu tedavi etmedeki etkileri inanılmaz derecede başarılı olmuştur.

Merak edilen tedaviye dair tanım ve hangi metotların uygulandığı aşağıda yer almaktadır.

OZON OKSİJEN TEDAVİSİ NEDİR?

Ozon oksijen tedavisi, medikal ozon gazının çeşitli yöntemlerle ilaç olarak kullanıldığı bir medikal tedavinin genel olarak sona ermesidir. Bu yöntemlerden bazıları sistemiktir ve diğerlerinin çoğu yerel uygulamalardır.

Oksijen terapisi olarak bilinen ozon tedavisi, dolaşım hastalığında kullanılır.

Ozon vücutta doğal olarak bulunur. Beyaz kan hücrelerimiz, bunu bağışıklık tepkisinin bir parçası yapar. Saf tıbbi sınıf ozon, yerleşik tıbbi yönergelere göre kullanıldığında benzersiz bir güvenlik siciline sahiptir. Bu terapi, kanın dezenfekte edilmesi ve kardiyovasküler hastalık, diyabet, Lyme hastalığı, kronik hepatit, herpes, maküler dejenerasyon ve otoimmün bozukluklar gibi kronik hastalıkları tedavi etmek için faydalıdır.

Ozon tedavisinin en bilineni genellikle intravenöz olarak uygulanır. Ozon ayrıca enfeksiyonu tedavi etmek için dış yaraların tedavisinde veya bakteri, virüs ve mantarların inaktivasyonu için kapalı bir alan “gaz banyosunda” da kullanılabilir. Daha zorlu kronik durumlar için, tedavinin çok geçişli bir şeklini uyguluyoruz. Profesyonel sporcu hastalarımızdan bazıları ozonu haftalık olarak kullanır çünkü bu, iyileşmeyi hızlandırır ve egzersiz sırasında dayanıklılıklarını artırır.

Enfeksiyonlar ve virüsler hayatın bir gerçeğidir. Kesikler, sıyrıklar, soğuk algınlığı ve grip, korona virüsleri ve MRSA ve C. diff (clostridium difficile) gibi süper böceklerle karşılaşıyoruz. İnsanlar giderek artan bir şekilde, geleneksel antibiyotik kullanımına başvurmadan zararlı patojenlerle savaşmak istemektedir. Ozonu antibiyotiklerle karşılaştırdığınızda, ozonun birçok avantajı vardır. Bağırsak florasına ve bağırsak mikrobiyomuna antibiyotik hasarı, vücudun savunmasını ciddi şekilde tehlikeye atar çünkü ilaç, “kötü” ile birlikte “iyi” bağırsak böceklerini ortadan kaldırır. Bu, ikincil ve genellikle daha dirençli enfeksiyonların edinilmesini kolaylaştırır. Ve sonra ilacı metabolize etmek için karaciğerde muazzam bir ücret vardır. Tedavi, Ebola virüsünü öldürmek için başarıyla kullanılmıştır.