Kırmızı gül günü ne zaman?

Güzel ve hoş kokulu bir çiçek olmasının yanı sıra, sevginin tanınmış bir sembolü olan Kırmızı Gül Günü’nün bu kadar popüler bir fırsat olması şaşırtıcı değil . Gülün birçok yönünü kutlayan Kırmızı Gül Günü, bahçıvanların, çiçekçilerin ve romantiklerin bir araya gelip tüm ihtişamıyla gülün tadını çıkarması için bir zamandır. Red Rose Day, hayranlara, sezonun zirvesinde görkemli bollukta çiçek açan gülleri en iyi şekilde görme şansı veriyor.

Çiçekler içinde en çok dikkat çeken Kırmızı gül günü ne zaman? Kırmızı gül günü, 12 Haziran’da tüm dünyada kutlanmaktadır!

Güller söz konusu olduğunda, seçenekler bol, ancak tüm bu seçeneklerle birlikte büyük sorumluluk geliyor. Botanik ilgisi olan bir bayana veya bayana davranmayı düşünüyorsanız, seçtiğiniz güllere dikkat etmeniz gerekir.

Öncelikle ve en önemlisi, dijital odadaki küçük fili ele alalım. Suyun diğer ucundaysanız, güller aynı zamanda küçük, ucuz bir kutu çikolata anlamına da gelebilir;% 20’si hiç kimsenin yemeyeceği, boşanmayı ummuyorsanız, muhtemelen bunlardan uzak durmalısınız.

Elbette gerçek güller için alışverişe gelince, yine de dikkatli olmanız gerekir. Güller, tutku ve sevginin uluslararası sembollerinden biridir, ancak genellikle ölümle ve cennete yaklaşmakla ilişkilendirilen Rosa menekşe Carson gibi bazı güller vardır.

Şimdi duruma en iyi niyetle yaklaşırken, bu güzel gül melezlerinden birini biraz botanik bilgisi olan birine teslim ederseniz, bu durum anne babanızı emeklilik evi kataloglarıyla ziyaret etmekle eşdeğerdir.

Tüm şakalar bir yana, sizi diğerinin kucağına alabilecek bir çiçeğe gelince ya da bazı durumlarda sizi uzun bir boşanmadan kurtaracaksa, gül aslında o çiçektir. Bu noktada çoğu insanın aklına gelen soru, bir çiçeğin nasıl bu kadar çok güce sahip olabileceğidir, o halde öğrenelim.

Gül neden bu kadar güçlü?

Görünüşe göre, yüzyıllar boyunca keşfedilen tüm evrensel sabitlerden, en uzun süredir devam eden ve en belirgin olanı, erkeklerin duygularını aktarmaya gelince yararsız olmalarıdır.

Güller, erkeklerin tek bir kelime bile söylemek zorunda kalmadan harika bir şey söylemesi için bir iletişim aracı haline geldi. Özünde, gülün aslında Snapchat’in en eski şekli olduğu görülüyor.

Daha ciddi bir kayda göre güller gerçekten de uluslararası bir aşk sembolüdür. Dünyanın neresinde olabileceğiniz önemli değil, sevdiğiniz birine bir gül verirseniz, kesinlikle bir sevgi mesajının üzerinden geçersiniz.

Modern dünyada Kırmızı Gül günü gibi bir şeye sahip olmak büyülü; dünya imtihan ve sıkıntılarla dolu ve aşk kadar derin ve karmaşık bir duygunun tek bir çiçeğin verilmesi ile ifade edilebileceğini düşünmek güzel.

Red Rose Day’in tarihi

Red Rose gününün ne zaman başladığına gelince, bu bilgi biraz çarpıktır ve gerçekte, her şeyi kimin başlattığını bile bilmiyoruz; Yine de bildiğimiz tek şey, neden başladığıdır.

İster inanın ister inanmayın, Kırmızı Gül günü, Sevgililer Günü kutlamalarının bir parçasıydı, ancak bilinmeyen bir nedenle son on yılda bir noktada ayrıldı. Kırmızı gülün arkasındaki tarih ve onu neden verdiğimiz, peki, bu çok daha zengin ve dolu.

Gül yetiştiriciliği ile ilgili görebildiğimiz en eski kayıtlar neredeyse 5000 yıl öncesine dayanıyor ve çoğu şey gibi uzak doğuda başlıyor. Gül yetiştiriciliği Çin’de başladı, ancak kısa sürede Roma ve Yunanistan’a ulaştı.

Güllerin lüks bir ilham perisi olarak görüldüğü ve zenginler arasında dağıtıldığı ve daha sonra onları onlara ilham vermek için sanatçılara vereceği düşünülüyor. Görünüşe göre, bu zamanın çoğu botanik toplaması gibi, güller de zamanın tıbbında yolunu bulmuştu ve bunların hepsi tek bir kişinin özür olarak kullanmasından önceydi.

Biraz ileri gidersek, güllerin umut, barış ve sevginin sembollerinden bir savaş sembolü haline geldiğini çok geçmeden görürüz. İngiltere’de, 15. yüzyılda, her ikisi de ordularını temsil etmek için bir gül sembolünü kullanan iki tarafın gördüğü iyi bilinen bir savaş vardı.

Şimdi gül aşkı temsil eden bir şey olsa da, bu güne kadar, bu büyük 15. yüzyıl savaşını güllerin savaşı olarak biliyoruz.

Gördüğünüz gibi, bir gül kadar mükemmel bir şey bile geçmişinde bir miktar kötü kanla gelebilir, neşe, onun en dikkate değer özelliğinin zaman içinde taşınmasıdır ve öyle görünüyor ki, daha pek çoğu için de bunu yapmaya devam edecek. Gelecek yıllar.

Öyle görünüyor ki dünya otomasyona, teknolojiye ve her şeyi çevrimiçi yapmaktan etkilenirken, romantizmi kutlayan günler her zaman herkesin kalbinde özel bir yer tutacak.

İster Sevgililer Günü ister Kırmızı Gül Günü olsun, sevdiğiniz kişi için elinizden geldiğince özel ve harika şeyler yapmaya çalışmalısınız. Günümüzde, özellikle modern yaşamın bizi çevreleyen tüm rahatlığıyla, bir sevgi mesajı iletmek zor olabilir.

Kırmızı Gül Günü nasıl kutlanır?

Kırmızı Gül Günü’nü kutlamanın birçok yolu var, öyleyse neden bu özel günün tadını çıkarmak için biraz zaman ayırmayasınız? Bazı insanlar egzotik türlerin harika bir şekilde sergilendiği bir gül bahçesini ziyaret eder.

Diğerleri, kendi bahçelerinde biraz vakit geçirmeyi, belki de kendi kırmızı gül çiçeklerinin kokusunun tadını çıkarırken açık havada tatmak için özel bir yemek hazırlamayı tercih ediyor. Kırmızı Gül Günü, bir kutlama için harika bir neden.

Öte yandan, kutunun dışında düşünmeyi ve bunu birisine ne kadar önemsediğinizi göstermek için başka bir gün gibi düşünmeyi bile sevebilirsiniz.

İster özel biri ister bir aile üyesi olsun, ona değer verdiğinizi göstermek asla kötü bir şey değildir. Günü özel kılmak için, sevdiklerinize harika bir akşam vermeden önce tek bir kırmızı gülle eve gelebilir ya da işe gitmeden önce bir gül bırakabilirsiniz, ne yaparsanız yapın, jest uzun bir yol kat edecektir.

Tutku ve aşk kutlamaları söz konusu olduğunda, asla çok fazla kutlayamayız. Öyleyse, şimdiye kadar Kırmızı Gül Günü’nü kutlamadıysanız, belki de bu yıl başladığınız yıl olmalıdır. Sonuçta, Kırmızı Gül Günü her geçen yıl daha popüler hale geliyor; Özel bir şey yapmadığın için köpek evinde olmak istemezsin, değil mi?