Kaş ekimi öncesi sonrası fotoğrafları

Kaş ekimi, kaşlarınızı eski haline getirmek için kullanılan saç ekimine benzer bir prosedürdür. İşlem, donör saçı kafa derisinden alıp kaşlara aşılayarak daha dolgun hale getirerek çalışır. Seçebileceğiniz iki saç restorasyon yöntemi vardır:

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE): Bu seçenekle, donör sahasından manuel delme veya robotik teknikler kullanılarak tek tek saçlar ekilir. Yararları, daha az doğrusal yara izi ve daha rahat iyileşmeyi içerir, ancak daha uzun alma süreleri ve daha kısa saç, nakil kalitesini etkileyebilir.

Foliküler Ünite Nakli (FUT): Yeni ve daha iyi bir kaş şekli oluşturmak için bir parça saç (genellikle başın arkasından) kesilir ve bir saç kökü ekilir . Kesme işlemi FUE’den daha hızlıdır ve toplanan saçlar daha uzundur, bu da ekime yardımcı olabilir (uzunluk bukleleri görmenizi sağlar). Bununla birlikte, bu tekniğin doğrusal izler ürettiği ve genellikle daha uzun iyileşme süreleri sağladığı unutulmamalıdır. Hairsure Clinic’teki sertifikalı plastik cerrahlara göre FUT ve FUE arasındaki karar, duruma bağlı olmasıdır.

Kaş Ekiminin Aşamaları Nelerdir?

Kaş ekiminin bir diğer önemli yönü operasyon aşamalarıdır. Bu ameliyatı yaptıracaksanız ve güzel ve düzgün kaşlara sahip olmak istiyorsanız tam donanımlı ve gerekli sertifikalara sahip bir saç ekim kliniği veya merkezi tercih etmelisiniz. Sağlığınız için gerekli olduğu için bu konuda taviz vermemeniz yardımcı olur.

Kaş Ekimi Operasyonunun Aşamaları:

Bu, hastanın benzersiz ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş bir operasyon planı geliştirmeyi gerektirir. Kaş ekimi operasyonu 4 aşamadan oluşur.

  • Danışma ve Planlama
  • Greftlerin Çıkarılması 
  • Greftlerin ekilmesi 
  • Kurtarma / Takip

Dört adımda kaş ekimi:

Kaş ekimi için ortalama 200 ila 300 greft gerektiğinden işlem genellikle yaklaşık 2-3 saat sürer. Bunlar operasyondan sonraki gün ve sonraki gün atılması gereken üç adımdır. Aşağıda bu adımların kısa bir açıklaması bulunmaktadır: 

Konsültasyon ve planlama: Kaşların tasarımı fizik muayene sırasında belirlenir. Bu aşamada doktor, hastanın yüz özelliklerini ve bireysel ihtiyaçlarını dikkate alan bir operasyon planı geliştirir. Doktor, alıcı bölgeyi ve donör bölgeden alınan saçları değerlendirecektir.

Greft Ekstraksiyonu: Bu ameliyatın ilk aşamasıdır. Donör greftlerini genellikle uzun saçlı kişilerde uygulanan traşsız yöntemle alabilirsiniz. Gerekli olan az sayıda greft, bu prosedürün gerçekleştirilmesini de kolaylaştırır. Tıraşsız yöntemle greft alma işlemi yalnızca başın arkasındaki küçük bir alanın tıraş edilmesini gerektirir. (Bu nedenle, terimin “traş edilmemiş” kısmı, saçınızın geri kalan kısmının küçük bir traş edilmiş alanı kapladığı gerçeğini ifade eder. Greftin alındığı traşlanmış alan başkaları tarafından görünmez.) Saç köklerini alırken. Diğer ekim prosedürleri birden fazla saç ekimine öncelik verirken yalnızca tek tek saçlar alınır. Kaşlarla sadece bireysel saçlar doğal bir estetik görünüme kavuşabilir. Donör bölgeye çekim işleminden önce lokal anestezik uygulanır.

Nakil işlemi başlar: Alıcı alan (kaşlar) daha sonra lokal olarak anestezi altına alınır. İmplant Kalemi, saçın doğru uzama açısı ve yönü dikkate alınarak saç köklerinin ekilmesinde kullanılır. Bu işlem aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek için de gereklidir.

İyileşme ve takip bakımı: İşlemden sonraki gün saç köklerinin cilt dokusuna doğru şekilde tutturulmasını sağlamak ve diğer tıbbi komplikasyonları önlemek için bandaj uygulanır. Yeni ekilen saçlarınıza uygun bakım konusunda sizi bilgilendireceğiz ve önümüzdeki haftalarda veya aylarda uymanız gereken alışkanlıklar veya davranışlar için bir program hazırlayacağız. (Örneğin, iki ay boyunca bölgeye doğrudan güneş ışığından kaçının ve ilk ay aşırı kesmekten veya ovuşturmaktan kaçının.)

Kaş ekimi nasıl yapılır?