Kaş ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi, birçok erkek tarafından merak edilirken kaş konusunu en çok araştıran kadınlardır. Yapılan araştırmaya göre kadınların güzellik alanında en çok araştırdığı ikinci konudur (Birincisi burun estetiği). Uzman doktorlar tarafından merak edilen sorulara cevap veriyor.

Ekim, lokal anestezi altında yapılır, yani hastalar tüm prosedür boyunca uyanıktır. Verici alan ilk önce hazırlanır (Bu örnek için, baş ya da kulak arkasından geri olabilir) ve daha sonra kıl bir folikül seferinde, bu bölgeden çıkarılır ve transplant içine kaş bölgesi.

Kadınların en çok merak ettiği kaş ekimi, nasıl yapılır sorusuna uzmanlardan cevaplar

Neden yaptırılır?

Kaş ekiminin yapılmasına dair düşünmenizin birçok farklı nedeni olabilir. Bunlar, güven ve öz saygıyı artırmak için önceki veya mevcut tıbbi durumlardan veya kozmetik nedenlerden dolayı değişebilir.

Hastalarımızın ekim yaptırmayı tercih etme nedenlerinden bazıları aşağıdakiler arasında değişir:

  • Fiziksel travma: Yol kazaları, endüstriyel kazalar, termal ve kimyasal yanıklar gibi olaylardan kaynaklanan yüz yaralanması ve yara izi.
  • Tıbbi ve cerrahi tedaviler: Kaş foliküllerinin çıkarılması ve dokuda iz kalmasıyla sonuçlanan yaralanma veya tümörün cerrahi tedavisi. Kanser için radyoterapi veya kemoterapi de kaş kıllarının dökülmesine neden olabilir.
  • Trichotillomania olarak adlandırılan, kaşların ve diğer vücut kıllarının kompulsif olarak alınması.
  • Doğuştan bir durum olarak vücudun tüm bölgelerinde kıl bulunmaması da kaş ameliyatını düşünmek için bir neden olabilir.
  • Hastalarımızın büyük çoğunluğu ya doğal olarak ince kaşlarla doğmuşlardır ya da güzellik rejimlerinde kalıcı olarak hasar görmüşlerdir, en çok 1980’lerde çok moda olan ince kalem kaşları elde etmek için aşırı tüy alma yoluyla.

Nasıl yapılır?

Kaş ekimi, kadınlar ve hatta bazı erkekler, bölgedeki saçları kalıcı olarak eski haline getirmenin veya tesis etmenin yollarını aradığından, popülaritesi artmaktadır. İşlem tipik olarak hastadan, en yaygın olarak kafa derisinin arkasından bir saç kesiminin alınmasını ve saçın kaşa aşılanmasını içerir. Bu, mevcut kaşları büyütür veya bir hasta tüm doğal kaşlarını kaybetmişse tamamen değiştirir.

Başın arkasındaki kafa derisinin bir bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. O bölüm (saçlı deri şeridi) çıkarılır ve yara dikişlerle kapatılır. Saç derisi şeridi, saç dokusunu tek saç foliküler greftlerine ayıran bir teknisyene verilir. Greftler daha sonra kaş içerisine tek tek yerleştirilir. Prosedür tipik olarak her bir kaşa (toplamda yaklaşık 600-800) nakledilen 400 greft içerir.

Ekim, lokal anestezi altında yapılır ve birçok hasta o kadar rahattır ki greftler (kaş nakli) ekilirken uykuya dalabilir. Sonuçlar kalıcıdır ve yeni bir taslakla hemen bazı farklılıklar göreceksiniz.

Ekimden sonra yeni kaşları korumanın en iyi yolu nedir?

Ekilen kaşlar baş kılından gelir ve bu nedenle yeni kaşlar tıpkı kafadaki gibi uzar. Bu, tıpkı kafa kılları gibi düzenli olarak kesilmeleri gerektiği anlamına gelir. Ayrıca mevcut doğal kaşlarla mükemmel uyum sağlamak için kıvrılmaları gerekir.

Bakım sonrası

İşlemden sonraki birkaç gün kaş bölgesi, hızlı bir şekilde normale dönmeden önce biraz hassas olacaktır. Yeni iplerin tamamen yerleşip en iyi şekilde görülmesi yaklaşık altı ay sürer.