Kaş Ekimi: Ekilen kaş ne zaman çıkar?

Kaşlar, bakış şeklimizi tanımlamaya yardımcı olan kritik bir yüz özelliğidir. Yüzdeki merkezi konumu nedeniyle kaşlar, gözleri (en önemli yüz unsuru) çerçevelemeye ve yüz ifadelerimize ışık tutmaya hizmet eder. Saçlı deri dökülmesinden farklı olarak, kaş dökülmesi doğal bir süreç olarak görülmez ve bu nedenle kozmetik olarak kabul edilemez. Kaş ekimi üzerinden ekilen kaş ne zaman çıkar, sorusuna uzmanların verdiği cevaplar…

Kaşlar neden dökülür?

Kaşlar, tiroid ve diğer sistemik hastalıklar, alopesi areata, yanıklar, dövmeler, enfeksiyonlar, tekrarlanan yolma, doğuştan kaşları büyütememe ve kaşların zamanla incelme veya kaybolma genetik eğilimi gibi çeşitli nedenlerle kaybedilebilir.

Kaş ekimi, kafa derisine yapılan diğer saç ekim işlemlerine benzer, uygun adaylar için ekilen saçlar kalıcıdır. Bununla birlikte, kaşların kendine özgü nitelikleri olduğundan, kaş ekimi saç ekiminden bir takım önemli yönlerden farklılık gösterir.

Kaş ekiminde saç çok mu önemli?

Kaş ekiminin en önemli yönü doğal saç yönünü çok yakından takip etmektir. Bu, kaşın orta kısmında saçın yelpaze benzeri yayılmasını ve kaş boyunca yanal olarak hareket ederken yakınlaşan saç yönünü yeniden oluşturmak için çok ince açı değişiklikleri gerektirir. En önemlisi, kılların alıcı bölgeleri, bölgeler yapılırken cilt yüzeyi boyunca tam anlamıyla kayan çok ince bir iğne veya bıçakla yapılmalıdır, çünkü bu, saçın üzerinde olabildiğince düz durmasını sağlayacaktır. cilt yüzeyi büyüdükçe.

Kaş ekiminin bir diğer önemli kısmı ise sadece tek tek saç köklerinin kullanılabilmesidir. Saçlı deri doğal olarak 1 ila 4 saç foliküler üniteden oluştuğu için bu bölgeden alınan saçlar stereomikroskop kullanılarak 1 saç greftlerine bölünmelidir.

Ekilen kaş ne zaman çıkar?

Kaş ekimi güvenli ve estetik açıdan zarif bir işlem olsa da, bu tip saç restorasyonuna girmeden önce dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır. Ekilen saç, 5 hafta içinde çıkar! Saç derisine saç ekiminde olduğu gibi, kaşlara ekilen saçlar uzamaya devam edecek ve bu nedenle periyodik olarak kesilmesi gerekecektir. Küçük bir rahatsızlık olmasının yanı sıra, saçı kesmek, dokunulmamış bir saçın ince uçlu ucu kadar hassas olmayan bir kesik uç bırakır.