Gülüş Estetiği Merkezleri – Dijital Gülümseme Tasarımı

Gülüş estetiğiyle ilgili sizin için derlediğimiz genel bilgileri, güvenilir, referanslı gülüş estetiği hizmeti sunan profesyonel diş hekimleri ve poliklinikleriyle ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Gülüş estetiği veya gülümseme tasarımının, sadece dişlerinizin şeklini değil, aynı zamanda diş etlerinizin, dudaklarınızın ve yüz şeklinizin uyumunu da dikkate alarak bireysel bazda yapılması hayati önem taşımaktadır.

Dijital Gülümseme Tasarımı, kendisine yatırım yapmayı isteyen, çok daha yüksek beklentileri olan hastalara yanıt olarak ortaya çıktı. Dijital gülümseme tasarımı uygulayan odontologlar sadece diş uzmanları değil diş üzerinden bir alan daha var: Gülümseme sanatçıları, “yüz tasarımcıları” dır.

Bu yenilikçi sistemin temel avantajı, özel tıbbi ekipman gerektirmemesidir. İyi çekilmiş, yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraflarla odontolog; hastanın dişleri, diş etleri, dudakları ve gülümsemesi arasındaki ilişkiyi inceleyebilir ve bu bilgileri sunum yazılımlarıyla hastanın tedavisini sanal olarak planlamak için kullanabilir.

Dijital gülümseme tasarımı yapanlar genel olarak şu süreçleri titizlikle yürütürler:

Geliştirilmiş estetik planlaması ve gülümsemenin tasarımı: Dijital Gülümseme ile odontolog, hastanın tüm odontolojik tedavisini milimetrik hassasiyetle planlar.

Disiplinler arası diş hekimliği ekibi arasında gelişmiş iletişim: DGT sayesinde, odontologlar ve maksillofasiyal cerrahlardan laboratuvar teknisyenlerine kadar vakaya dahil olan tüm uzmanlar ideal tedavi planını görüşür ve birlikte hareket ederek en iyi sonucu ortaya çıkartır. Tüm tedavi planını, tedaviye başlamadan önce hastanın görebileceği gerçek bir estetik model haline getiren bu ekip, onay aldıktan sonra çalışmalarına başlar.

Doktor ve hasta arasında gelişmiş iletişim: Hasta nihai sonuç hakkında görüş bildirebilir ve tedavi ile ilgili endişeleri veya şüphelerini alanında uzman ekiple paylaşabilir. Birlikte, son gülümseme için ideal simülasyonu elde edebilirler.

Gülüş Estetiği Öncesi Sonrası

Gülümsemeniz en önemli varlığınız. Gülümsemek, başkalarıyla iletişim kurmanıza ve bağ kurmanıza yardımcı olur, kan basıncınızı ve kalp hastalığı riskinizi azaltır. Ayrıca kendinize güveninizi artırır ve insanlarla daha rahat iletişim kurmaya başlamanızı sağlar.

Nüfusumuzun yüzde 40’ı dişlerinin görünümünden memnun değil. Bu, çarpık, renksiz veya eksik dişler de dahil olmak üzere birçok nedenden kaynaklanıyor, ancak bunların estetik diş hekimliği ile düzeltilebilir sorunlar olduğunu unutmayın.

Estetik diş hekimliğinde deneyimli bir diş hekimiyle tanıştığınızda, gülümsemenizle ilgili ne gibi sorunlar olduğunu tartışmak yararlı olacaktır. Diş hekimi sizi inceledikten sonra, dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığından, şekil, düzenleme, hizalama, boyut, renk ve bunların yüzünüzle uyumuna kadar her şeyi size anlatacaklardır. Mükemmel düz ve en parlak beyaz diş her zaman en iyisi değildir ve aslında nadiren en iyi görünecek şeydir. Doğal görünümlü güzel bir gülümseme her zaman ilk planda olmalıdır. Sonuçta, hiç kimse dişlerinin açıkça sahte görünmesini istemez.