Göz kapağı estetiği için bilinmesi gerekenler

Bazı kişilerde doğuştan olsun ya da olmasın çeşitli göz kapağı sorunları olabilir. En yaygın sorun bir göz kapağının diğerinden daha kapalı olduğu düşünülebilir. Ya da her iki göz kapağı da sorunludur. Estetik operasyonlarla tüm bu sorunlar düzeltilebilir. Özellikle göz kapağı için yapılan cerrahi estetiği operasyonları ile kısa sürede güzel sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Ameliyatın başarısının en önemli işareti, eşit büyüklükte ve eşit derecede yetenekli göz kapaklarına sahip olmaktır. Göz kapağında gözle görülür bir bozulma varsa, en hassas müdahalelerle en güzel sonuçlar elde edilebilir.

Kadınlar tarafından merak edilen göz kapağı estetiği için bilinmesi gerekenler

Göz Kapağı Estetiği Hangi Yaş Aralığına Uygulanır?

Görme güçlüğü ile sonuçlanan sarkma ileri yaşlarda ortaya çıkar. Elbette bazı durumlar dış veya doğumla ilgili faktörlerden kaynaklanırken zamanla oluşan sarkmalar bu operasyonun ileri yaşlarda yapılabileceğinin bir işaretidir. Göz kapağı ameliyatı için başvuranların çoğunun 35-40 yaş civarında olduğu istatistiksel bir gerçektir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatında Önemli Nokta

Ameiyat için bazı noktaların ekstra önem taşıdığı bilinirken, aşağıda sıralanan hususlar göz önünde bulundurulmaması gereken genel notlardır;

• Ameliyat sırasında lokal anestezikler uygulanır, böylece hasta bilinçlidir.
• Lokal anestezik uygulandığı halde hasta ağrı hissetmez.
• Göz kapağı ameliyatı yaklaşık 2 saat sürer.
• Kesiler doğal çizgilerden yapılır.
• Alt göz kapağı için kesi yapılması gerekiyorsa kirpiklerin hemen altından yapılır.
• Ameliyat sırasında fıtıklaşmış yağ dokusunun düzeltilmesi, fazla dokuların ve diğer unsurların alınması gerçekleştirilir.
• Ana amaç yağ dokusunu korumak olsa da bazı kişilerde ekstra yorgunluk veya kavitasyon oluşabileceği için tamamen çıkarılabilir.

Ameliyat Sonrası Dönem

Bu cerrahi bir müdahale olduğu için, hasta ile uygun bir planlama, tasarım ve genel süreç analizi tartışılmalıdır. Ardından ameliyat gerçekleşmeden önce göz kapağı ve göz çevresinin değerlendirilmesi başlar. Cerrahi bir operasyon olması, cerrahi aletlerin değerlendirilmesi mümkün olmakla birlikte, göz kapağının arkasına bir kesi olduğu için bakım sonrası bakımın önemi vurgulanmaktadır.

Ameliyattan 2 gün sonra gözlerin şişmesi normaldir. Şişlikler 5 gün sonra geçmeye başlayacak ve 2 hafta içinde tamamen geçecektir. Morluklarda da durum aynı.

Ameliyat sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur ve iyileşme aşaması evde iyi yönetilebilir.

Dünya genelinde farklı tekniklerle gerçekleştirilen bu estetik ameliyat için artık harekete geçebilirsiniz.