Dudak Dolgusu Neden Yapılmalı?

Dudak dolgusu ile küçük dokunuşlar yaparak dudaklarımıza estetik bir görünüm verebiliriz. Sağlıklı, güzel, dolgun ve iyi şekilli dudaklar istiyoruz, çünkü yüzümüzün yüzü tamamlayan en önemli kısmı dudaklarımızdır.

Dudak dolgu maddelerinden korkan insanların korkmasının temel nedeni, bazı uluslararası ünlülerin dudaklarını abartması ve doğal olmayan bir görünüme sahip olmalarıdır. Dermatolog olarak, yüz yapısının anatomisini ve dudağın doğal görünümünü bildiğimizi ve bu tür uygulamalardan kaçındığımızı hatırlatmak isteriz.

Kendi yağınızı kullanmanın yanı sıra, hyaluronik asitten yapılan dudak dolguları en sık kullanılan tedavilerdir. Marka üreticileri, tedaviye yüksek toleranslı özel hyaluronik asit ürünleri sunmaktadır. Çapraz bağlanmamış ve çapraz bağlanmış hyaluronik asit ile zenginleştirilmiş dolgu maddeleri – hastanın ihtiyaçlarına göre uyarlanmış olsun, etkileri dayanıklılık veya genişleme etkisi açısından değişen çok bireysel çözümler vardır. Tabii ki, sadece deneyimli bir doktor genel bakışa sahiptir, daha sonra mükemmel enjeksiyonu gerçekleştirebilir.

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik asit (HA), cildimizde doğal olarak bulunan ve su tutan ve nemlendirilmiş ve dolgun olmasına yardımcı olan bir şekerdir. Tıpkı kollajen ve elastin gibi, yaşlandıkça vücudumuzda doğal olarak oluşan hyaluronik asit miktarı azalır.

Hyaluronik asit cildin temel elementlerinden biridir. Yaş ilerledikçe, cildin hyaluronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi azalır. Hyaluronik asit enjeksiyonundan sonra doğal bir görünüm yaratılır. Kırışıklıkların tedavisinde dudak dolgusu ve yüz dolgusunun hızlı ve kolay uygulanması sayesinde, öğle yemeği molası sırasında bunları yapabilir ve günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz.