Dudak dolgusu yan etkileri nelerdir? Uzman yardımı olmazsa…

Şekil bozmanın yan etkileri, dudak dolgusu için de geçerlidir. Uzman doktor farklı ile… Uzmanlar kadınların en çok görsel olarak önem verdiği dudaklara dair uyarılarda bulunmaktadır.

Dudaklara hyaluronik asit enjeksiyonu dudakların daha dolgun görünmesi için kullanılır. Tedavi genellikle sorunsuzdur – Birçok kadının ısrarla yinelemesi olmazsa. İki tedavi arasında altı ila dokuz ay olmalıdır.

İngiltere’den 30 yaşındaki Lisa Hind, sekiz yıldır güzellik bakımlarına bağımlıydı. Hikayesi, güzellik çılgınlığı çok ileri gittiğinde neler olabileceğini gösteriyor. Dudaklarınızı sıçratırsanız, yan etkilere maruz kalırsınız.

Peki Lisa’nın bağımlılığı nasıl ortaya çıktı? Lisa Hind İngiliz “Mirror” a yaptığı açıklamada, “Çekici ve yapay görünmezsem, onu bir eş olarak hayal kırıklığına uğratacağımı hissettim ” dedi. Steve, bunun yerine güzellik takıntısının ilişkilerine zarar verdiğini söylüyor. Çift o zamandan beri zorluklarının üstesinden geldi – ve Lisa Hind güzellik uygulamalarından vazgeçti.

Lisa Hind gibi dudaklarına kendilerini enjekte eden kadınlar, yan etkilere neden olur. En yaygın olanları şunlardır:

  • Şişme
  • Morarma
  • Gerginlik duyguları
  • Çiğneme veya konuşma güçlüğü
  • Uyuşma

Dudaklara püskürtme yaparken yan etkilerden kaçınmak için kadınların mutlaka uzman bir doktora gitmesi gerekir. Almanya’da naturopatların bile hyaluron enjekte etmesine izin verilir. Ancak bu işlem sırasında komplikasyon riski taşır.

Dudak Dolgusu sayfasına gitmek için resme tıklayınız