Dudak dolgusu öncesi sonrası fotoğrafları

İnsan vücudunun birçok noktası genç yaşta estetik ve karakteristik bir görünüme sahip olurken, yaşın ilerlemesi ile bu görünüm birçok farklı noktada karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kadınlarda dudak gibi her noktada estetik görünüm daha önemlidir. Sadece kullanılan rujun bile dudakları dolgun ve pürüzsüz göstermesi istenir. Ancak ilerleyen yaşla birlikte dudaklardaki kıvrımlar ve estetik görünüm ortadan kalkar ve dudakların yeniden dolgun ve estetik hale gelmesi için farklı işlemler sağlanır. Bu işlemlerden birine dudak dolgusu denir.

Dudak Dolgusu nedir?

Dudak dolgusu estetik cerrahi uzmanları tarafından klinik koşullarda Hyaluronik asit adı verilen dolgu maddesi enjeksiyonu yapılarak sağlanmaktadır. Bu işlem yaş ilerledikçe ince dudaklı veya incelmiş dudaklara sahip kişilere uygulanır. Dudakları dolgunlaştırmak ve şekillendirmek için de sıklıkla uygulanmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu uygulaması oldukça basit bir enjeksiyondur ancak yaklaşık 5 dakika sürer. Uygulama sırasında;

– Öncelikle teknik, tasarım aşaması var.

– Daha sonra hazırlık aşaması sağlanır.

– Bazen lokal anestezik enjeksiyon tercih edilse de bazen anestezik krem ​​uygulaması yapılabilir.

– İşlemi gerçekleştirmek için bahsedildiği gibi 1 mililitre veya 2 mililitre gibi hyaluronik asit enjeksiyonları kullanılır.

– Son aşamada masaj yapılır.

– İşlem sonrası buz uygulaması ile dolgu işlemi kısa sürede tamamlanırken sonuç hemen ortaya çıkar ve estetik dudaklar sağlar.

Dudak dolgusu özellikleri nelerdir?

Dolgu işleminin gerçekleştirilmesi üzerine önceden belirlenmiş dolgun ve çarpıcı çizgilere sahip bir dudak görüntüsü sağlanır. Bu tasarımın gerçekleştirilmesi kapsamında dudak estetiğine öncelik verilmektedir. Hyaluronik asit, insan derisinin yapısında da bulunan bir maddedir. Ancak bu madde ilerleyen yaşla birlikte düzensiz olarak veya bazı kişilerde daha düşük miktarlarda salgılanmaktadır.

Hyaluronik asit, dudağın cilt yapısında su tutmasını sağlayan bir moleküldür. İnsan vücudu ile kusursuz bir uyum yaratır. Ancak Hyaluronik asit içeren her dolgu mutlaka güvenilir bir yapı oluşturmaz. Çünkü bu dolgu malzemesinin birçok farklı firma tarafından üretilen ve piyasaya sunulan bir tipi vardır. Bu bağlamda her firmanın ürettiği dolgu malzemesi farklı bir kalite göstermekte ve işlemin sonucu üzerinde farklı bir etki yaratmaktadır.

Hyaluronik asit dolgu malzemesi enjeksiyon yöntemi ile uygulandığı için genellikle 1 mililitre enjektör ile sunulur. Bununla birlikte, bazı şirketler de 0,5 cc enjektörler sağlamaktadır. Hastalarda dolgu yapılırken genellikle ilk estetik operasyon için 1 mililitre enjektör kullanılır.

Dolgu işlemi yapılan bir dudağın özellikle güzel kıvrımlarla tamamen estetik bir görünüme sahip olduğu ortaya çıkar. Temel olarak dolgu işlemi dudak bölgesinde estetik, ayrıntılı kıvrımlar ve tekrar görünüm sağlayan işlem olarak tanımlanır.

Dudak Dolgusu bilgi sayfasına gitmek için tıklayınız