Cilt bakımı evde nasıl yapılır?

Yüz bakımı, cilt konusunda oldukça hassas bir konuya sahipken, uzmanlardan evde nasıl yapılır sorusuna dair 4 değerli bilgi.

Sosyal mesafeden ve günün çoğunu içeride geçirdikten sonra, siz, diğerleri gibi, cildinizin neden normalde olduğu gibi parlamadığını merak ediyor olabilirsiniz. Merak ediyor olabilirsiniz, evde kalıyorum, kirleticiler ve güneş ışığıyla temas etmiyorum – makyaj bile yapmıyorum! Öyleyse neden cildim çıldırıyor?

Yüzünüzü (ve ellerinizi!) Gençleştirmenize yardımcı olmak için, cildinize evde nasıl bakacağınıza dair ipuçları için yerel cilt bakım uzmanlarına başvurduk.

1) Nemlendirmeyi neden unutuyorsun?

Genel olarak, uzmanlarımız şu anda cildinize yardım etmenin en büyük yolunun nemlendirmek olduğu konusunda hemfikir, özellikle de hepimiz ellerimizi son derece yıkarken. Rescue Spa’nın kurucusu Danuta Mieloch’a göre, cildinizi yenilemek için, kullanıma hazır losyonunuzu kullanmaya devam edebilir veya zeytinyağı veya hindistancevizi yağı veya bal gibi bazı ev zımbalarını kullanabilirsiniz, çünkü cildi nemlendiren nemlendiriciler ve doğal olarak oluşan antimikrobiyal özellikler içerir . Freedom Apothecary’deki ekip ellere ve ayaklara biraz zeytinyağı sürmeyi, ardından her gün 15-20 dakika eldiven ve çorapla örtmeyi öneriyor.

Sabbatical Beauty’nin sahibi Adeline Koh , bizi birden çok cilt bakımı katmanını dahil etmeye teşvik ediyor. Tek başına ağır bir krem ​​yerine, bir veya iki serum, nemlendirici toner ve yüz yağı ekleyin. Koh, “Bunu bir gardırop gibi düşün,” dedi. “Nemlendirme katmanları cildin dolgun ve nemli kalmasını sağlar ve farklı mevsimlerde yaptığınız gibi bunları takıp çıkarabilirsiniz.”

2) Yüz yıkamak? Her gün yıkadığın gibi değil ama!

Dış mekan unsurlarına her zamanki kadar maruz kalmasanız veya daha az sıklıkta makyaj yapsanız da (hiç değilse – yapmıyoruz!), Uzmanlarımız yüzünüzü günlük yıkamanın hala önemli olduğu konusunda hemfikir. Ek olarak, estetisyen Lynn Gallagher , “yağ, kalıntı, bakteri ve ölü derinin birikmesine ve bu da patlamalara yol açmasına izin vermemeniz için” haftada üç defaya kadar pul pul dökmeniz gerektiğini söylüyor.

3) Duş alma şeklini değiştirirsen cildine katkısı ne olur? Neler olmaz ki…

Uzun, sıcak duşları ve köpüklü sabunları sevdiğimiz kadar, aslında cildimizin doğal ince yağ tabakasından uzaklaşırlar. Featherman, kendinizi daha kısa, daha ılık duşlara hazırlamanız, yumuşak bir losyon bazlı temizleyiciye uzanmanız ve hemen ardından derin nemlendirici vücut losyonu veya yağı kullanmanız gerektiğini söylüyor. Ayrıca, duş ürünleri satın alırken “aynısefa, karite yağı, ayçiçeği tohumu yağı ve hodan gibi temel malzemeleri aramalısınız”.

4) Hiç düşündün mü D vitaminini?

Şu anda çoğu insanın yaşadığı ilave stres, cildinizin beklenmedik şekillerde tepki vermesine ve değişmesine neden olabilir. Gallagher’ın bize hatırlattığı gibi, “Bu, cildinizin” kötü “olduğu anlamına gelmez – sadece vücudunuzun stres altında olabileceğiniz ve hastalığa yol açabilecek daha fazla iltihaplanmayı önlemek için bunu yönetmek zorunda kalacağınız bir mesaj gönderdiği anlamına gelir. Freedom Apothecary ekibi, dehidrasyon, artan kafein alımı, D vitamini eksikliği, beslenme ve uyku düzenindeki değişiklikler gibi faktörlerin cildimize olanları etkileyebileceğini ve “bağışıklık sistemimizin düzenleme ve detoksifiye etme yeteneğini değiştirerek vücutta iltihaplanma yarattığını söylüyor.”

Uzmanlarımız, cildinizin gençleşmesine yardımcı olmak için tutarlı, yeterli uyku ve daha fazla su içmeyi teşvik ediyor. Ek olarak, mantar, yaban mersini ve ıspanak dahil olmak üzere D vitamini ve antioksidan bakımından zengin meyve ve sebzeleri yemenin faydalı olduğunu söylüyorlar.