Çene dolgusu nasıl yapılır? Jawline nedir?

Çene dolgusu, yüzün genel uyumunu iyileştirmek için çenenin şeklini veya çıkıntısını değiştirmeyi içeren estetik bir tıp müdahalesidir. Ameliyat olmadan genioplasty için bir yoldur çenesini yinelemek. Çene dolgusu öncesi sonrası fotoğrafı aşağıda yer alırken, sayfa içinde uzmanlardan önemli açıklamalar…

Burun estetiğinden sonra 25 yaş üstü kadınlar tarafından merak edilen çene dolgusu, nasıl yapılır?

Jawline (Çene Çizgisi) nedir?

Jawline (Çene Çizgisi), çene kemiğinizin dış görünümü çene çizgisidir. Güçlü bir çene çizgisi daha köşeli ve simetrik bir görünüme sahiptir.

Dolguda ne kullanılır?

Doktor, belirlenen estetik teşhise göre hedeflenen hyaluronik asit enjeksiyonlarını gerçekleştirir. Bu tıbbi eylem, uzaklaşan bir çene veya tersine, çok çıkıntılı bir çene (galoşta) gibi morfolojik bir kusurun düzeltilmesini mümkün kılar. Yüzün merkezi noktası, çene göze çarpar ve ışığı yakalar. Oldukça görünür, olası kusurlar erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da bir kompleks kaynağı olabilir. Non-invaziv, estetik tıp teknikleri, çirkin bir çeneyi düzeltmedeki etkinliğini göstermiştir.

Neden Çene Dolgusu yapılır?

Orantısız bir hacim veya hatta tekil bir yön gösteren bir çene, hastanın profilini doğrudan etkiler. Gerçekten de güzel bir profil, onu oluşturan üç ana unsur arasında ince bir dengedir: burun, dudaklar ve çene. İyi yapılmış bir çene estetiği, yüz, yüz ve profile yeniden uyum sağlamaya yardımcı olur. Bazı hastalar için genioplasti profiloplastide sadece bir adımdır. Profilosplasti, profilin stratejik alanlarını düzeltmeyi amaçlayan küresel bir estetik yüz tedavisine karşılık gelir: burun, elmacık kemikleri, çene, dudaklar ve alın.

En çok merak edilen hyaluronik asit nedir?

Estetik tıpta 1990 yılından beri kullanılan hyaluronik asit, vücut ve yüz bölgelerini hacim kazandırmak veya yeniden şekillendirmek için etkili bir dolgu ürünüdür. Vücutta doğal olarak bulunan hyaluronik asit, hastalar tarafından son derece iyi tolere edilir. Kontrendikasyonlar mevcuttur, ancak sınırlıdır ve iyi tanımlanmıştır (gebelik ve emzirme, pıhtılaşma bozuklukları, otoimmün hastalıklar, akut enflamatuar patolojiler, hepatit C).

Dolguyu yaptırdıktan sonra çenede ağrı olur mu?

Tıbbi bir genioplastinin ameliyat sonrası sonuçları ağrısızdır ve yan etkiler nadir ve küçük kalır. Hafif bir hematom görülürse, hızla geçer. Sosyal tahliye gerekli değildir. Ameliyatsız genioplasti sonrası günlük aktivitelere devam etmek mümkündür. Ancak ameliyattan sonraki saatlerde bazı önlemler alınması tavsiye edilir: yoğun spor yapmaktan kaçının, yüz masajı ve saunaları yasaklayın, güneşe maruz kalmayı sınırlayın. Müdahalenizden sonra alınacak tüm ihtiyati tedbirler hakkında hizmetinizde sizi bilgilendiriyoruz.

Çene dolgusu ile ilgili haberler

Dudak Dolgusu sayfasına gitmek için resme tıklayınız