Burun Estetiği Öncesi Sonrası Erkek Kadın Fotoğrafları

25’li yaşlardan sonra kadınlar tarafından merak edilen burun estetiği, önemli cerrahi işlemlerdendir. Burun yüzün orta kısmıdır ve görünümün uyumuna önemli katkı sağlar. Kambur burun, geniş burnun şekli ilgili kişinin fiziksel ve duygusal sağlığını önemli ölçüde bozabilir. Burunda bu tarz bozulmalar birçok kadını ve erkeği rahatsız etmektedir. Rinoplasti adı verilen burun estetiğine dair 2 bilgi:

Burun Estetiği öncesi dikkat edilmesi gerekenler

  • İlaç almak

Burun estetiğinin öncesine dair tıbbi nedenlerle antikoagülan veya kan inceltici ilaçların alınması gerekiyorsa bunlar buruna yapılacak ameliyattan yaklaşık iki hafta önce kesilmeli ve yerine heparin enjeksiyonları konulmalıdır. Çok sayıda “zararsız” grip ve ağrı kesici de kanın incelmesine neden olur. Asetilsalisilik asit veya asetilsalisilat içeren ilaçlar, tek bir tablet kanamanızı çok olumsuz etkileyebileceğinden, ameliyattan en az iki hafta önce kesilmelidir. Ameliyat günü bir yudum su ile tiroid hormonu tabletleri, antihipertansif ilaçlar veya kalp ilaçları alınabilir.

Burun ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli

  • Nazal alçı veya bandaj

Paris alçısı veya özel bandaj, operasyonun kapsamına bağlı olarak yedi ila on dört gün kalır. Alçı çıkarıldıktan sonra makyaj tekrar yapılabilir, ancak gözlük ilk kez takılmayabilir. Burnun hava alabilmesi önem arz etmektedir. Kapalı burun açıldığından ötürü oksijene bol ihtiyacı olacaktır.

  • Dikiş çıkarma

Dikiş tekniğine göre ameliyattan 1-2 hafta sonra dikiş malzemesi alınır. Burna dair iz zamanla silinir.

  • Tromboz riski

Başlangıç ​​durumuna, önceki hastalıklara ve operasyonun kapsamına bağlı olarak tromboz riski artırılabilir. Sonuç olarak, beş ila on gün süreyle tromboz profilaksisi gerekli olabilir.

  • İlaç almak

Ameliyattan sonra bile iki hafta boyunca şu ilaçlar alınmamalıdır: Antikoagülanlar veya kan sulandırıcı ilaçlar ile  asetilsalisilik asit içeren grip ve ağrı kesiciler.

  • Şişme

Her durumda burun estetiği ameliyatı sonrasında geçici morarma, şişlik veya gerginlik hissi oluşabilir. Şişliğin daha çabuk geçmesini sağlamak için ilk birkaç gün hafif yüksekte uyumayı öneriyoruz. Aşağıdaki fotoğrafta burun estetiği öncesi sonrası erkek fotoğrafı yer almaktadır.

  • Duyusal rahatsızlıklar

Müdahalelerden sonra belirli bir süre müdahaleye özgü duyumda azalma olması normaldir, bu genellikle birkaç hafta sonra normale döner, lokalize rezidüel duyu bozuklukları nadiren kalabilir.

  • Genel önlemler

Tamponadı çıkardıktan sonra burun mukozası şişebilir ve kabuklar oluşabilir. Burun kuruluğu hissediyorsa, merhem veya burun damlası tedavisi yardımcı olabilir. İlk birkaç gün burnunuzu sümkürmekten kaçınmalısınız.

İlk dört ila sekiz hafta boyunca sıcak banyolar, saunalar veya kızılötesi kabinler gibi her türlü ısıdan kaçınılmalıdır. Cildin (güneş, solaryum) UV radyasyonuna ancak tüm morluklar geçtikten sonra izin verilir. Yara izleri yalnızca artık kırmızı olmadıklarında UV radyasyonuna maruz kalabilir, aksi takdirde yara izleri pigmente olur. Yara izleri, yüksek koruma faktörlü (güneş koruyucu) giysi, kamuflaj veya güneş kremleri ile güneşten korunabilir. Aşağıdaki fotoğrafta burun estetiği öncesi sonrası kadın görülmektedir, burun sırtındaki fark belli olmaktadır.

İlk on dört gün fiziksel efor, ağır kaldırmak ve egzersizden kaçınılmalıdır. İlk altı ila sekiz hafta burun darbelerden korunmalıdır.

Alkol ve baharatlı içeceklerden yaklaşık üç hafta kesinlikle kaçınılmalıdır.

  • Son sonuç

Operasyonun ön sonucu yaklaşık 6 hafta sonra değerlendirilebilir, nihai sonuç ancak 6 ila 12 ay sonra alınabilir.

Cerrahi işlemlerden çok burun estetiği fiyatları, internet üzerinde açıklamak yasaktır. Araştırdığınız kurumlardan fiyatları öğrenebilirsiniz.