Burun Estetiği

Burun estetiği, burun boyutunun artırılması veya küçültülmesi, çıkıntıların giderilmesi, burun ucu veya köprü şeklinin değiştirilmesidir.

Yüzün ortasındaki konumu nedeniyle burnumuz yüzün vazgeçilmez estetik olan burun estetiği, görsellik açısından önemli unsurlardandır. Yanlış hizalamalar, şekil ve boyut bu nedenle hızla sinir bozucu olarak algılanır. Burun güzelliğini sağlamak en popüler estetik işlemlerden biri olması sebepsiz değildir. Yüzümüzün ayırt edici özelliklerinden biri burundur. Görünüşümüz üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Ve göze çarpan bir burun dikkat çekiyor. Sevimli kalkık burundan etkileyici kartal burnuna kadar, burunda diğer kişiye ilk bakışta iddialılık, zarafet veya hassasiyet gibi karakter özellikleri vardır.

İlgilenenler, estetik buruna sahip olmalarının yanı sıra tıbbi olarak burun ameliyatları hakkında da detaylı bilgileri bu sayfadan okuyabilirler. Burun ameliyatı teknikleri, burun cerrahi prosedürü, doktor seçme kriterleri, riskler ve olası komplikasyonlar ve burun düzeltmenin maliyetleri hakkında ilginç gerçekleri öğreneceksiniz.

Ancak burnunun şekli ve büyüklüğünden herkes memnun değildir. Pek çok insan, çok büyük veya çarpık bir burun yapısı veya burun köprüsünde açıkça görülebilen bir kamburdan rahatsız olur. Meme büyütme ve liposuction ile birlikte en yaygın plastik ve estetik işlemlerden biri olan rinoplastinin popülaritesi, birçok kişinin burnunun kötü olduğuna dair açık bir kanıttır.

Burun estetiği ne zaman mantıklıdır?

Görünüşünden mutsuz olman ve sonunda kendini tekrar iyi hissetmen için düzeltmeyi özlemen burnun sorumlu olduğunda.

Bazı örnekler

  • Hatalı konumlarla
  • Şekil ve boyuttan memnun değilseniz
  • Asimetrilerle
  • İşlevsel sınırlamalarla

Burun estetiği nasıl yapılır?

Burun ucundaki asimetriler, kambur veya eyer burunları, uzun burunlar veya küçük çentikler özellikle dikkat çekicidir ve görünüşümüze önemli ölçüde katkıda bulunur. Ne yazık ki onları gizleyemiyoruz veya saklayamıyoruz ve pek çok hasta bir düzeltme istiyor.

Burnunuzu düzeltmek için çeşitli farklı cerrahi ve ameliyatsız yöntemler sunuyoruz. Nazal septumdaki kuvvetli kaymalar, fonksiyonel bozukluklar ve büyük asimetrilerin kalıcı olarak ortadan kaldırılabildiği genel anestezi altında cerrahi rinoplastinin yanı sıra modern estetik, vücutta doğal olarak oluşan aktif madde hyaluron ile enjeksiyonlar da sunmaktadır. En ince asimetrik oranlar, operasyon riski olmadan yüzünüzü daha çekici hale getirmek için hedefli bir şekilde tedavi edilebilir.

Burnunuza yeni bir şekil vermek için, uzmanınız ideal olarak burnunuzun içinde çalışacaktır, böylece daha sonra hiç iz kalmaz veya çok az görünür. Özel aletler kullanarak bir burun tümseğinin kemikli ve kıkırdaklı kısımlarını çıkarabilir veya bir eyer burnunu doldurabilir. Burun ucu düzeltilebilir veya kaldırılabilir. Tüm burun ameliyatlarında tabii ki fonksiyon dikkate alınır ve gerekirse aynı işlemle kısıtlı burun solunumu düzeltilir.

Burun Estetiği Bilgileri

Burun Estetiği Öncesi Sonrası

Burun Estetiği Erkek Fotoğrafları

Burun estetiği soruları ve cevapları

Burundaki etler, kemer kemik estetikle ilgili problemler oluşturabiliyor, rinoplasti ameliyatı ile bu şikayetlerinizden hızlıca kurtulabiliyorsunuz.

Burun estetiğiyle alakalı bilgiler

Dudak Dolgusu Neden Yapılmalı?