Burun estetiği soruları ve cevapları

Burun estetiği, burnun şeklini, boyutunu ve görünümünü ayarlayan cerrahi bir işlemdir. Ayrıca nefes almayı da iyileştirebilir. Rinoplasti, kemik, kıkırdak ve deri değiştirmek gibi birçok yüze sahiptir. Rinoplasti için birçok teknik vardır.

Burun estetiği için doğru cerrahı seçmek önemlidir çünkü dünya çapında en sık uygulanan ameliyat olmasına rağmen son derece teknik ve zordur. Deneyimsiz cerrahları kullanan birçok kişi sonuçlarından memnun değildir ve genellikle pahalı revizyonlara ihtiyaç duyar.

Burun estetiği soruları ve cevapları

Burun estetiği güvenli midir?

Rinoplasti öncesinde cerrah, hastanın prosedürü ve risk ve faydalarını tam olarak anladığından emin olmalıdır. Burun estetiği bir olan güvenli prosedürdür, bu cerrahi bir uzman tarafından yapılır önemlidir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası kalıcı bir görünüm olur mu?

Rinoplasti sonuçları olan kalıcıdır. Kalıcı sonuçlar elde etmek için cerrahi işlemin sadece tam gelişmiş bir burun üzerinde yapılması gerekir. Ameliyat bu süreden önce yapılırsa, burun sürekli gelişim cerrahi üzerine etkileyebilir.

Burun ameliyatı sonrası dikişler silinir mi?

Çoğu durumda, burun dikişleri , rinoplasti (burun estetiği) ameliyatından yaklaşık bir ila iki hafta sonra silinir. Bu arada, diğer durumlarda, bir hastanın rinoplasti dikişlerinin tamamen kaybolması birkaç hafta veya ay sürebilir.

Burun ameliyatı sonrası ağrı oluşur mu?

Burun ameliyatı ağrılı bir ameliyat değildir. Çoğu insan, ağrıdan ziyade burnunun ve zaman zaman üst dişlerinin uyuşukluğunun farkındadır. Ağrıdan çok burnunuzun tıkanması rahatsızlık verebilir.

Dudak dolgusu üzerinden öncesi ve sonrası bilgileri için aşağıdaki fotoğrafa tıklayınız