Burun estetiği öncesi sonrası fotoğrafları

Burun ameliyatı ile ilgili en çok merak edilen organ estetiği öncesi sonrası nasıl değişim yaşanıyor?

Burun üzerinden sorun çenenin veya çenenin pozisyonuyla daha fazla olabilir, ancak hastalar memnuniyetsizliklerini burun üzerine odaklama eğilimindedir.

Ameliyat ile alakalı merak edilen burun estetiği öncesi sonrası fotoğrafları, sayfanın altında yer almaktadır.

Hasta neden ameliyat olmak ister?

Burnun büyüklüğüne, derinin durumuna ve hastanın yaşına bağlıdır. Estetiğinin dışında ise en önemli şey, hasta ile cerrah arasında neyin istenip neyin elde edilebileceği ile ilgili açık bir iletişim olmasıdır. Hastalar aynı zamanda tek başına ameliyatın, burunlarına veya genel olarak görünüşlerine bağlı olabilecek herhangi bir duygusal veya sosyal problemi çözmeyeceğini akılda tutmalıdır.

Burun ameliyatı nedenleri nelerdir?

Kozmetik nedenler
Burnundan hoşlanmayan çoğu insanın köprü ya da uç hakkında endişeleri vardır. Estetik Köprü ya da dorsumda insanlar sık ​​sık kambur olmaktan şikayet ederler. Öncesinde ise ucu değiştirmek isteyen insanlar genellikle burnun bu kısmını çok geniş, yuvarlak, kabarık, gagalı ya da tanımsız olarak görürler. Bazı insanlar da buruna dair uzunluğu beğenmezler.

Tıbbi nedenler
Diğer hastalar, burun yaralanmasından dolayı burun estetiğini tercih edebilir, bu sayede burun bir tür kazanın ardından kırılabilir veya bükülebilir. Diğerleri, nazal hava yollarıyla ilgili fonksiyonel solunum problemleri yaşayabilir. Bu durumlarda, cerrahi müdahaleler rekonstrüktif olarak değerlendirilirken, burun ameliyatlarının çoğu için cerrahi kozmetik olarak sınıflandırılır.

Burun operasyonları en yaygın şekilde yapılır:
• Burun köprüsündeki kamburun değiştirilmesi
• Burun ucunun şeklini değiştirme
• Burunda uzunluğunu değiştirme
• Burun genişliğini değiştirme
• Burun genişliğini değiştirme
• Yeniden yapılanma ve Bir yaralanmadan sonra burnu yeniden konumlandırın
• Nefes almak için burun hava yollarını açın.

Burun estetiği neden yapılır? Riskleri nelerdir?

Burun ameliyatında hangi teknikler kullanılıyor?

Köprü 
Burun köprüsü çalıştırılıyorsa, cerrah ‘kamburluğa’ neden olan kemiği ve kıkırdakları çıkarır. Ardından, kalan kemik parçalarının birbirine daha yakın hareket etmesini sağlamak için burun kırılarak burun daralmasına neden olabilir.

İpucu
Burun ucu çalıştırıldığında, uç desteğini oluşturan kıkırdak kısmen çıkarılmalı veya yeniden şekillendirilmelidir. Bu, burun deliği boyunca veya açık bir rinoplasti içinde burun delikleri (columella olarak bilinen) arasındaki bitte küçük bir kesim yaparak yapılır.

Uzunluk
Bir cerrah, ucu küçültmeye ve burnun toplam uzunluğunu azaltmaya yardımcı olmak için septum olarak bilinen burnun merkezi yapısını ayarlayabilir ve azaltabilir. Uç kıkırdaklarının ayarlanması burun uzunluğunun ayarlanmasına da yardımcı olur.

Genişlik
Cerrah, yan burun kemiğini kırarak ve yeniden konumlandırarak, burun genişliğini de azaltabilir ve daha dar bir görünüm elde edebilir.

Ek rinoplasti
Cerrahlar ayrıca septumdan gelen kıkırdak greftleri veya bazen rinoplasti olarak adlandırılan silikon implantları kullanarak da burun ekleyebilirler. Bu tür işlem ‘düz’ bir köprü veya uç oluşturmak için kullanılır.

Yukarıdaki teknikler ayrıca yaralanma sonucu kırılmış bir burnu düzeltmek ve hassaslaştırmak ve nefes alma zorluklarını gidermek için de kullanılabilir. Estetik sonrası, nefes almada zorluk azaldığı gözlemlenmiştir.

Aşağıdaki fotoğraflarda ameliyat öncesinde ve sonrasında erkek ve kadınlardaki değişim görülmektedir: