Burun estetiği nasıl yapılır?

Rinoplasti veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı, bir kişinin burnunun şeklini, boyutunu ve simetrisini iyileştirerek yüzün geri kalanıyla daha iyi orantılı hale getirir.

Yetenekli, kalifiye bir kozmetik cerrah tarafından yapıldığında, rinoplasti ödüllendirici ve yaşamı iyileştiren bir prosedür olabilir – hastalar, artık gördükleri burun, her zaman olması gerektiğini düşündükleri burun gibi doğal göründüğünden, genel görünümlerinin iyileştiğini fark eder.

Burnumda ne gibi değişiklikler yapabilirim?

  • Eğri bir burnu düzeltin
  • Burun köprüsünde belirgin bir yumruyu düzeltin
  • Aşırı çıkıntılı bir burun ucunun uzunluğunu azaltın
  • Soğanlı bir burun ucunun boyutunu daraltın
  • Yüz için çok geniş olan bir burnu daraltın
  • Çok büyük bir burnun boyutunu küçültün
  • Yaralanmadan sonra buruna simetriyi geri yükleyin
  • Tıkalı burun yollarını açarak solunum sorunlarını düzeltin

Her yaştan erkek ve kadın burun estetiğinden fayda görür. Burun şekillendirme, genç hastalar için de en popüler kozmetik cerrahi prosedürlerden biridir, ancak kozmetik cerrahlar, daha genç bir hastanın rinoplastiye hazır olup olmadığını değerlendirirken özel dikkat gösterirler. Fiziksel olarak, burun tam olarak gelişmelidir – tipik olarak kızlar için 14, erkekler için 16 yaş civarında. Daha genç hastaların ayrıca duygusal olgunluk ve kozmetik cerrahi süreci hakkında anlayış göstermeleri gerekir.

Rinoplasti Türleri

Burun ameliyatı oldukça kişiseldir ve bir estetik cerrahın bir prosedür sırasında kullanacağı kesin teknikler, hastanın anatomisine ve istenen değişikliklere bağlı olarak her seferinde biraz farklı görünecektir. Bununla birlikte, genel olarak, bir kozmetik cerrahın teknikleri aşağıdaki prosedür yaklaşımlarından birinin kapsamına girecektir.

Açık Rinoplasti

“Açık” bir rinoplasti için burun ucunun altında, burun delikleri arasında küçük bir kesi yapılır. Bu yaklaşım, estetik cerrahın burun yapılarına daha eksiksiz bir şekilde erişmesine ve daha sonra burnunu istenen şekle getirmesine olanak tanır. Bu artan erişim nedeniyle, kozmetik cerrahlar tipik olarak daha kapsamlı yeniden şekillendirme gerektiren hastalar için açık rinoplasti yaklaşımını kullanacaklardır. Ortaya çıkan yara izleri, burnun doğal kıvrımlarında iyice gizlenmiştir, bu nedenle mümkün olduğunca göze çarpmazlar.

Kapalı Rinoplasti

“Kapalı” bir rinoplasti için burun deliğinin içinden kesiler yapılır. Bu yaklaşım en yaygın olarak, istenen iyileştirmeleri elde etmek için burun yapılarında daha küçük ayarlamalara ihtiyaç duyan hastalar için kullanılır. Kapalı rinoplastinin avantajı ameliyat sonrası görünür iz kalmamasıdır; ancak bu yaklaşım daha kapsamlı rinoplasti prosedürleri için uygun olmayabilir.

Tiplasti

“Tiplasti”, kesi tekniklerinden ziyade yeniden şekillendirme alanını ifade eder. Tahmin edebileceğiniz gibi, tiplasti, diğer burun yapılarını etkilemeden sadece burun ucunun yeniden şekillendirilmesini içerir. Kozmetik cerrahlar, tiplasti için açık veya kapalı yaklaşımı kullanabilir.

Burun estetiği fiyatları

Burun estetiği fiyatları konusunda internet üzerinden cevap verilmemektedir. Cevap verenlere itibar etmeyin. Fiyat konusunda kliniklerden, hastanelerden bilgi alabilirsiniz.