Botoks Nedir? Yüz Estetiğinde Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks ile ciltteki kırışıklıklar ve çizgiler geçici olarak giderilir. Botoks tedavisinin süresi yaklaşık 4-6 aydır. Eylem süresi kişiden kişiye değişir. Bu süre kullanılan alanın yaşından ve koşulundan etkilenir. Hamile veya emziren kadınlar hariç hemen hemen herkes botoks alabilir.

Çok kısa zaman alan botoks işlemi, alın, boyun, öfke çizgisi ve kaşları çıkarmak ve terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlemden sonra ağrı ve ağrı hissedilmez. Hastalar kullanımdan hemen sonra normal iş hayatına dönebilirler. Botoks’u kullandığınız gün spor salonuna, kuaföre veya saunaya gitmemeniz önerilir. Ayrıca havuz 3 gün ziyaret edilmemelidir. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edin, yüzünde uzanmamalıdır. Botoksun tam etkisi 5 ila 7 gün arasında tamamen görülebilir.

Yüz Estetiğinde Botoks

Alın, göz bölgesi, kaşlar arasında, burnun yan duvarı, dudaklardaki ince çizgiler, ağız çevresindeki kırışıklıklar ve boynun derisindeki kırışıklıklar ve yüz ve boyun kaslarının kasılması sonucu bağlar oluşur. Kaşlar ve burnun yan duvarı arasındaki çizgiler kızgın bir yüz ifadesine, gözlerin ve alnın etrafındaki çizgiler, eski ve yorgun yüz ifadesi ve ağız çevresindeki çizgiler üzgün bir yüz ifadesine neden olur.

Botoks, yüzün bu bölgelerindeki yüz kaslarının kasılmalarını geçici olarak engelleyerek yorgun, kızgın ve üzgün yüz ifadesini ortadan kaldırır ve kırışıksız, daha genç, daha güçlü bir yüz ifadesi elde edilir.

Botoks tedavisi, yüz kaslarının anatomisini iyi bilen deneyimli ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Çok ince bir iğne ile kırışıklıklara neden olan kaslarda yapılır. Ağrılı bir prosedür değildir, bu bölgede sadece hafif bir yanma hissi ve ağrı hissedilebilir. İşlemden sonra botoksun çevre kaslara yayılmasını önlemek için bu alan ovulmamalıdır.

Ne Zaman Uygulanır?

Yorgun ve eski bir ifadeye neden olan alın kırışıklıkları
Kızgın bir ifadeye neden olan kaş çizgileri
Göz kırışıklıkları
Üst dudaktaki ince çizgilerin düzeltilmesi
Kaşları kaldırın ve kaşlarda istediğiniz konuma getirin
Boynun derisindeki kırışıklıklar ve bağların düzeltilmesi